ZWTextile – nakładka do ZWCAD czyli nowe możliwości twórcze nie tylko w branży odzieżowej

Czytelnicy DecoDom doskonale wiedzą, że wszelka kreatywność jest bliska naszemu sercu. Rękodzieło, hand made, DIY to to co podziwiamy i chętnie przedstawiamy na łamach naszego magazynu. Wspieramy i chcemy być częścią tej społeczności, dlatego chcielibyśmy przedstawić Wam program, który może wydobyć jeszcze więcej z Waszego kunsztu.

Jeśli tworzysz dekoracje hand made, masz talent krawiecki, myślisz o rozwoju swojej działalności to ten artykuł jest dla Ciebie!

Zapoznaj się z narzędziem ZWTextile!!!

 

ZWTextile – nakładka do popularnego programu ZWCAD

W lutym tego roku, firma UI Szansa wypuściła na rynek kolejną nakładkę do popularnego programu ZWCAD, noszącą nazwę ZWTextile.
ZWTextile jest programem skierowanym dla konstruktorów odzieży, obuwia i innych tekstyliów, jednak, jak się okazuje, jest programem o wiele bardziej wszechstronnym zastosowaniu i znajdującym coraz większe zainteresowanie wśród osób zajmujących się wytwarzaniem ozdób z tektury, filcu, pleksi, skóry, a nawet drewna, szkła czy blachy.

Funkcjonalność tego programu pozwala rysować dowolne formy, które po przekształceniu w szablony można dowolnie układać na zadanej powierzchni cięcia, czy rysowania. Formy można tworzyć w wielu rozmiarach. To, co się mogło wydawać atrakcyjne wyłącznie dla producentów odzieży – stopniowanie (tworzenie wielu rozmiarów tej samej odzieży); okazuje się być atutem w kontekście produkowania różnej wielkości elementów dekoracyjnych, albowiem pozwala na podstawie raz stworzonego wzorca narysować identyczne formy w różnych rozmiarach. Następnym, co ważne jest możliwość takiego ułożenia zaprojektowanych form na zadanej powierzchni, (którą może być arkusz papieru, blachy, sklejki, itp.), które maksymalizuje wykorzystanie materiału. Inaczej ujmując powoduje znikomą powierzchnię odpadków. Jednocześnie wysoce intuicyjne użytkowanie programu czyni go przyjaznym dla przedstawicieli różnych branż; z których każdy znajdzie dla siebie optymalną formę wykorzystywania tej aplikacji.

“Mimo, że jestem konstruktorem odzieży, to funkcjonalność programu testuję pod kątem wykorzystania oprogramowania w innych branżach.  Z powodzeniem wykorzystałam ZWTextile do zaprojektowania bud dla moich psów w dwóch rozmiarach i gotowy rysunek techniczny, z rozrysowaniem ułożonych elementów na płytę wiórową zaniosłam do stolarza. Dodatkowo, w miejscach, które stanowiłyby odpad; zmieściły się elementy karmnika dla ptaków. Co w najlepszy sposób potwierdza zarówno funkcjonalność, jak i wszechstronność aplikacji – było to moje pierwsze stolarskie doświadczenie.”  – szczerze przyznaje Hanna Nawrocka, ekspert ds. ZWTextile .

Za pomocą programu mamy możliwość stworzenia formy na dwa różne sposoby już z punktami stopniowania, wprowadzenia specjalnych elementów do rysunku, takich jak punkt specjalny, dziurka czy sprawdzenie odległości miarką, modyfikacji form, która pozwala na stopniowanie w stosunku do ich wymiarów.
Program umożliwia odpowiednie zakończenie krawędzi istniejącego elementu, tworzyć odpowiednie połączenia na dwa sposoby: pojedyncze rogi na każdym nie przestopniowanym elemencie lub wielorogi na każdym rozmiarze po stopniowaniu formy.

Dodatkowo możemy wykorzystać opis magazynu, który jest zbiorem wszystkich niezbędnych informacji na temat modelu. W tabeli znajdują się informacje, które wcześniej zostały wprowadzone do pliku podczas tworzenia konstrukcji i form danego elementu. Używając funkcji magazynu, klient może wprowadzić aktualne wymiary powierzchni materiału, na którym będą wstawiane szablony odzieżowe do wydruku. Korzystając z programu łatwo sprawdzimy nałożenia elementów na arkuszu.

Wykorzystanie aplikacji  ZWTextile w różnych branżach

Te skrótowe informacje dotyczące ZWTextile pokazują zarówno funkcjonalność jak i wszechstronność wykorzystania tej aplikacji w różnych branżach. ZWTextile jest to rozwiązanie, które pomoże zaprojektować w najmniejszym szczególe wasze dzieła, a przy okazji pomoże zaoszczędzić nie tylko cenny czas ale również i materiał. Jeśli planujesz rozwój swojej działalności warto zadbać o minimalne straty tworzywa z którego produkujesz, zwłaszcza jeśli myślisz o projektach z drogich materiałów takich jak skóra, jedwab a może grafen. Osoby specjalizujące się w projektowaniu odzieży już odkryły możliwości programu i zaczęły robić dekoracje rozszerzając tym samym zakres swoich produktów.

Jeśli masz już sukcesy w dekoracjach pomyśl czy nie warto było by spróbować swoich sił w projektowaniu innych rzeczy:

  • ZWTextile to rozwiązanie dla całej rzeszy kreatywnych ludzi.
  • Wymagania sprzętowe nie przekraczają wymagań programu ZWCAD.
  • Program jest dodatkową aplikację współpracującą z ZWCAD 2017 Professional.
  • Program dostępny jest w polskiej oraz angielskiej wersji językowej.
  • Twórcy programu pracują nad kolejną wersją ZWTextile 2018, w której zostanie wprowadzona nowa funkcjonalność.
  • ZWTextile można testować przez 30 dni, wraz z bazowym programem ZWCAD, do ściągnięcia na stronie www.zwcad.pl

Już 21 września w godzinach 10:00 – 13:00 odbędzie się seminarium programu ZWCAD w Poznaniu.

Prezentacja oprogramowania jest bezpłatna ale wymaga rejestracji.

Podczas prezentacji obecna będzie ekspert ds. ZWTextile Hanna Nawrocka gotowa do rozmowy na temat oprogramowania ZWTextile.

Seminarium odbędzie się w Collegium Da Vinci na ulicy Gen. Tadeusza Kutrzeby 10 w Poznaniu.

Kolejne  wydarzenie odbędzie się w Koszalinie – 20 września, godz. 10:30 – 12:30 – ul. Szczecińska 44, 75-137 Koszalin – Biurowiec Drevexim.

W celu rejestracji wystarczy wysłać swoje zgłoszenie na biuro@zwcad.pl podając imię i nazwisko oraz dane kontaktowe do potwierdzenia udziału.

Najnowsze informacje również te o darmowych pokazach prezentujących możliwości programu w Twoim mieście dostępne są na Facebook’u ZWTextil:  https://www.facebook.com/zwtextile