Nowoczesne malarstwo Beaty Jareckiej – szlachetne wykończenie wnętrz

Sztuka jest dzisiaj na wyciągnięcie ręki. Dostęp do informacji o Artystach oraz do ich Dzieł jest bardzo duży. Za pomocą Internetu możemy nie tylko w kilka sekund zapoznać się z setkami obrazów ale także dokonać ich zakupu.

Poszukujemy coraz bardziej wysublimowanych dróg wyróżnienia naszych wnętrz, nadania im szlachetnego tonu i przełamania koloru. Kryteria te zaspokaja malarstwo postrzegane jako ekskluzywna dekoracja ściany i miara prestiżu. Dobrze widziane jest nie tylko w luksusowych apartamentach czy biurach, ale także w domach prywatnych. Choć sztuka jest dziś ogólnodostępna, to kupno obrazu, który doskonale wpisze się w aranżację wnętrza wymaga namysłu. Powieszone na ścianie dzieło sztuki będzie elementem, o który pytać będą nasi znajomi i goście, ale to my będziemy przebywać w tym pomieszczeniu i obcować z nim na co dzień.

Jak ubierać ściany?

Bez względu na to czy w naszym wnętrzu panuje minimalizm, surowość, czy przepych, powieszenie obrazu wymaga świadomości roli, jaką ma ono spełniać. Większość dzieł malarskich będzie wyglądało efektownie, jednak trzeba uważać aby w swoich czterech ścianach nie stworzyć domowej galerii. Chodzi przecież o to, aby uzupełnić aranżację wnętrza oryginalną dekoracją, nadać mu charakteru i wyróżnić.

Na co zwrócić uwagę dobierając obraz do domowego wnętrza?

1. Pozytywne skojarzenia!

Koniecznie trzeba się zastanowić czy budzi on w nas pozytywne skojarzenia – to jedna z kluczowych zasad!

2. Format i kompozycja kolorystyczna

Wartość estetyczna jest bardzo ważna, jednak zanim zdecydujemy się na zakup obrazu, warto rozważyć czy ma on odpowiedni format i kompozycję kolorystyczną. Będzie oddziaływał z podłogą, ścianami, sufitem, załamaniami i oświetleniem. Mały obraz w towarzystwie wielu szczegółów będzie trudny w identyfikacji, jednak zbyt duży może całkowicie zdominować wnętrze.

3. Klucz kolorystyczny

Kolejną kluczową zasadą jest klucz kolorystyczny czyli inaczej szukanie połączeń barw ożywiających przestrzeń, ale ciągle utrzymujących wrażenie jej subtelności. Nie powinno dobierać się obrazu pod kolor ściany lub mebla. To może sprawić, że wzajemnie się one wytłumią.

4. Przestrzeń dla dzieła

Nasze mieszkania nie są tak przestronne jak muzea czy galerie sztuki. Klasyczna ekspozycja obrazu przewiduje zapewnienie tzw. dojścia, czyli wygospodarowanie przestrzeni pozwalającej na komfortowy odbiór dzieła. Dobrze tę praktykę stosować jeśli mamy przestrzenne mieszkania. Bardzo często spotykamy aranżacje wnętrz, gdzie pustą ścianę zdobi barwne, kontrastujące płótno. Nie zawsze znajduje to zastosowanie w małych mieszkaniach. W tym przypadku możemy stawiać mniejsze dzieła na blatach stołów, wiszących półkach, a nawet podłogach. To jeden z dominujących obecnie trendów.

5. Z ramą czy bez?

Rama obrazu dawno już uzyskała rangę symbolu kulturowego i w wielu aranżacjach wnętrz występuje nawet jako samodzielna dekoracja. Jednak często, zwłaszcza w malarstwie nowoczesnym stosowany jest brak jego oprawy. To dobrze, bo nie każdy styl artystyczny pozwala się łatwo oprawić i nie każda rama pasuje do konkretnej stylizacji wnętrza i do każdej przestrzeni.

Nowoczesne malarstwo Beaty Jareckiej

Wszystkie prezentowane przez nas prace są autorstwa Beaty Jareckiej. To nowoczesne malarstwo doskonale wpisuje się w dzisiejsze trendy.

Prace są duże, co umożliwia nadanie wnętrzu konkretnego charakteru i przykucie uwagi. Autorka maluje w technice strukturalnej farbami akrylowymi. Jej prace najczęściej charakteryzuje intensywna kolorystyka.

Bardzo grube, wyraziste struktury farby, grube pociągnięcia pędzlem oraz szpatułką malarską dają dodatkowy efekt. Boki są zamalowane jako kontynuacja obrazu, co oznacza, że prace te nie wymagają obramowania i są gotowe do zawieszenia!

Prezentowane prace bardzo dobrze pasują do nowoczesnych wnętrz i świetnie nadają się na prezent ślubny!

Prace Autorki na DaWanda KLIKNIJ TU oraz w pakamera KLIKNIJ TU :-).