CREATOR – wnętrza tworzone z pasji do wzornictwa – Projekt Małgorzaty Masek

Cyklicznie prezentujemy aranżacje wnętrz mieszkalnych, które zdobyły tytuł najlepszej pracy w konkursie organizowanym przez firmę CREATOR. Przedstawiamy kolejny projekt, który powstał dzięki kursom organizowany przez tę firmę. Małgorzata Masek zwyciężyła w jesiennej edycji konkursu w Warszawie w 2019 roku.

Autorka projektu, Małgorzata Masek, o sobie

Mam na imię Małgorzata i jestem pasjonatem piękna i sztuki. Przez kilka lat mieszkałam w Irlandii, gdzie miałam okazję poznać lokalnych projektantów mody i ikony designu. Mój pobyt w Irlandii jest też moim pierwszym doświadczeniem związanym z architekturą wnętrz- zaprojektowałam salon kosmetyczny, elegancki ale jednocześnie będący oazą spokoju i miejscem, gdzie każda kobieta może się zrelaksować. Zachwyca mnie architektura i styl gregoriański i wiktoriański, z wysokimi sufitami, bogato zdobioną sztukaterią i wielkimi żeliwnymi portalami kominkowymi, które znajdują się w niemal w każdym pomieszczeniu, nie zapominając o ogromnych, zdobionych żyrandolach. Bardzo cenię sobie przedwojenne budownictwo warszawskie, gdzie pomieszczenia są przestronne, a perełkę architektoniczną stanowią masywne dwuskrzydłowe drzwi. Najlepiej odnajduję się w stylu klasycznym, oraz art deco z nutką eklektyzmu, w formie fantazyjnych, kolorowych dodatków. Ikoną dla mnie jest Jonathan Adler, mistrz łączenia niebanalnych wzorów i pełnej palety kolorów.

Projekt „Sen o Warszawie”

“Sen o Warszawie” to stylowe mieszkanie stworzone z myślą o młodej parze, która do tej pory mieszkała w Irlandii, i ich małej córeczce. Zlokalizowana na Ochocie przestrzeń jest duża i funkcjonalna – idealnie dopasowana do potrzeb całej trójki. To “klasyka w nowoczesnym wydaniu”.

Poniżej wizualizacje zaprojektowanych przez zwyciężczynię jesiennej edycji w Warszawie wnętrz.

– rzut z góry

 

– salon:

Salon połączony z jadalnią zachowany jest w eleganckim stylu z dominującymi bielami i szarościami. Jak w każdym pomieszczeniu, obecne są złote dodatki, które nie tylko dodają wnętrzu klasy, ale i ocieplają przestrzeń.

– kuchnia:

Aneks kuchenny mieści się w salonie. Przeważającą barwą jest biel, która znakomicie komponuje się ze złotymi elementami.

– sypialnia:

Wnętrze zdominowane jest przez szarości  i czernie, co sprawia, że sypialnia zyskuje na  intymności, wcale nie tracąc na klasyce.

– łazienka:

Klasyczna przestrzeń z lustrami powiększającymi pomieszczenie. Obecne są także złote elementy, które korespondują z całością mieszkania.

– inspiracje dla poszczególnych pomieszczeń (salon, kuchnia, sypialnia, łazienka, pokój dziecinny)

Firma CREATOR

Firma CREATOR prowadzi kursy projektowania wnętrz z wykorzystaniem programu Archicad. Jako jedyna w branży opracowała autorską metodę organizowania konkursów na najlepszy projekt zaliczeniowy objęty patronatem medialnym. Ambicją CREATORA jest przekazanie jak najszerszej wiedzy zarówno teoretycznej, jak i praktycznej z dziedzin związanych z projektowaniem, mieszkaniami oraz domami. Zajęcia obrazują drogę, jaką musi przejść każdy twórca – od inspiracji, stworzenia koncepcji, do jej praktycznej realizacji przy uwzględnieniu potrzeb i oczekiwań Klienta.

Zajęcia kończą się prezentacją i obroną stworzonych przez uczestników projektów zaliczeniowych. Specjaliści oceniają prace, a następnie wybierają najlepsze z nich. Oprócz możliwości zaistnienia w branży, na zakończenie kursu każdy uczestnik otrzymuje certyfikat w formie świadectwa MEN, potwierdzający zdobytą wiedzę i kwalifikacje zawodowe.

 

Więcej informacji na www.creator.net.pl