Aktualne trendy w płytkach podłogowych

Poznaj najchętniej wybierane wzory i kolory płytek włoskich.

Pomimo zmieniającej się mody w aranżacji wnętrz, płytki podłogowe nigdy nie tracą swojej wysokiej pozycji. Swój sukces zawdzięczają przede wszystkim trwałości i łatwemu czyszczeniu. Dobrej jakości płytki to produkt na długie lata, który przy właściwej pielęgnacji nie traci w przez ten czas estetycznych walorów. Ceramiczne płytki podłogowe są odporne na zadrapania, uderzenia czy zalania. Tego rodzaju podłoga króluje zwykle w łazienkach, kuchniach i wiatrołapach, jednak spotkać ją również można we wszystkich innych pomieszczeniach. Jakiego rodzaju płytki podłogowe cieszą się dziś największa popularnością?

Włoskie płytki podłogowe w nowoczesnych wnętrzach

Nowoczesne aranżacje cechuje minimalizm. Dotyczy to materiałów, liczby elementów dekoracyjnych, a także kolorystyki oraz wzornictwa. Włoskie płytki ceramiczne stanowią odzwierciedlenie uniwersalnych trendów i znajdują swoje miejsce zarówno w aranżacjach tradycyjnych, jak i typowo nowoczesnych. Doskonale wpisują się w oczekiwania osób stawiających na elegancję i niepowtarzalny styl. Są niezwykle praktyczne, bardzo wytrzymałe, a przy tym prezentują się naprawdę wytwornie.

Producenci płytek wyszli naprzeciw oczekiwaniom klientów i wśród ich produktów znajdziesz płytki podłogowe włoskie do złudzenia przypominające deski drewniane, marmur lub beton.

Modne wzory i kolory płytek

Wnętrza urządzone w stylu rustykalnym lub prowansalskim to najczęściej podłoga drewniana. Osoby, którym zależy na uzyskaniu takiego właśnie efektu, lecz utrzymanie naturalnych desek, jest dla nich zbyt pracochłonne, wybierają płytki imitujące drewno w różnych jego odcieniach. Prawdziwym hitem jest aktualnie efekt postarzonego drewna. Powrót do tradycji z uwzględnieniem nowoczesnych rozwiązań.

Bardzo popularne jest również połączenie czerni i bieli, gdzie zwykle jeden z tych kolorów dominuje, a drugi stanowi urozmaicenie.

W nowoczesnych aranżacjach można spotkać również bogate wzornictwo, symetryczne kształty oraz powtarzalne figury.

Odważni sięgają po oryginalne połączenia kolorystyczne. Takie płytki stają się zwykle jedną z największych ozdób w domu.