Alpha Vinyl – podłoga idealnie dopasowana do domowych siłowni

Każdy, kto wcześniej wahał się, czy warto urządzić siłownię we własnym domu, w czasie pandemii upewnił się w przekonaniu, że to nie tylko chwilowa moda, ale trend, który pozostanie z nami na dłużej. Wraz z zamknięciem klubów fitness i studiów jogi, osoby ceniące sobie aktywność fizyczną zaczęły szukać sposobów, by pozostać w dobrej kondycji. Wiele z nas zdecydowało się na aranżację we własnych czterech kątach specjalnej strefy do ćwiczeń, często urządzając ją w pomysłowy i estetyczny sposób. Obok maszyn do aerobów i mat do jogi, coraz częściej zaczęliśmy wyposażać je w wygodne zestawy wypoczynkowe, nastrojowe oświetlenie, roślinność, a nawet kominki.

 

Balans między funkcjonalnością a wygodą

Domowe siłownie są często pomieszczeniami wielofunkcyjnymi, służącymi nie tylko do energicznej jazdy na rowerku stacjonarnym lub rolkach czy sesji jogi – coraz częściej to także przestrzeń beztroskiego relaksu. Ich wystrój jest tak samo ważny, jak funkcja, którą pełnią. Stąd wykorzystuje się w nich przyjemne w dotyku, naturalne tkaniny i delikatne kolory, które emanują spokojem i harmonią. Pozytywny wpływ na samopoczucie ma także obecność roślinnych akcentów.

Miękka, a jednocześnie wytrzymała podłoga

Bardzo ważnym aspektem wielofunkcyjnej sali do ćwiczeń jest odpowiednia podłoga. W domowej siłowni najlepiej sprawdzi się podłoże, które jest miękkie, ale równocześnie odporne na uderzenia. Przykładem takiego rozwiązania jest kolekcja Alpha Vinyl produkowana przez Quick Step. Ochronna warstwa wierzchnia podłogi i jej mocny rdzeń chronią winyl przed zadrapaniami i uderzeniami ciężkich przedmiotów, takich jak hantle. Powierzchnia podłogi jest przyjemna w dotyku, a właściwości dźwiękochłonne winylu sprawią, że domowe treningi nie będą uciążliwe dla sąsiadów. Ponadto trwałość Alpha Vinyl idzie w parze z naturalnym wyglądem, oddającym rysunek drewna lub cegły, co sprawia, że podłoga ta doskonale wpisuje się w nową filozofię projektowania zgodnie z duchem wellness.

Rozwiązanie godne mistrzów

Dzięki podłogom Quick Step aranżacja prywatnego centrum treningowego jest w zasięgu możliwości wszystkich miłośników aktywności fizycznej, w szczególności profesjonalistów. Udowadniają to członkowie drużyny kolarskiej Deceuninck-Quick Step Pro Cycling Team, której sponsorem jest belgijski producent rozwiązań podłogowych. Organizując we własnych domach minisiłownie, sportowcy dają przykład nie tylko kolegom z branży, ale także fanom kolarstwa, że aktywność fizyczna możliwa jest w niemal każdych warunkach. Wszystko to za sprawą funkcjonalności, które oferują podłogi Alpha Vinyl. www.quick-step.com.pl