Apartamenty Wielicka, czyli wszystko co powinieneś wiedzieć na ich temat

Kraków to duże i piękne miasto. Drugie w Polsce pod względem liczby mieszkańców i powierzchni. Dawna stolica Polski, w której koronowano królów. Kraków to miasto z duszą. Zapraszamy do lektury osoby, które zastanawiają się czy warto w nim zamieszkać.

Piękny, magiczny, kulturalny Kraków

  • zabytki

Kraków posiada najpiękniejsze zabytki w Polsce. Miejsca wyjątkowe można wymieniać bez końca. Nie ma osoby, która nie słyszałaby o Wawelu, Sukiennicach czy Kościele Mariackim. Każdy spacer w tym mieście to spotkanie z ciekawą historią naszego kraju. Obszar zabytkowego Starego Miasta oraz dzielnicy Kazimierz wpisano w 1978 r. na listę światowego dziedzictwa kultury UNESCO. Rynek Główny nigdy nie zasypia. Oferuje ogromny wybór aktywności wolnoczasowych:  od kultowych miejsc takich jak restauracja Wierzynek i Jama Michalika, Piwnicę pod Baranami i słynne Vis-a-vis po niezliczoną ilość pubów, restauracji i przytulnych kawiarenek.

  • kultura

Kraków to ośrodek kulturalny Europy. W roku 2000 otrzymał tytuł Europejskiej Stolicy Kultury i jest najchętniej odwiedzanym przez turystów polskich i zagranicznych miastem w Polsce. Oprócz tego że przyciąga swoim pięknem, zabytkami światowej klasy i atmosferą, ma olbrzymi potencjał kulturalny. Ogromna ilość teatrów, kin, galerii, muzeów i wydarzeń działa jak magnez. Kraków to także miasto najlepszych festiwali o marce światowej jak: Festiwal Kultury Żydowskiej odbywający się od 1988 roku na krakowskim Kazimierzu, Live Music Festiwal który został nominowany do prestiżowej nagrody UK Festival Awards 2009 w kategorii Best Overseas Festival, czyli na najlepszy festiwal odbywający się poza Wielką Brytanią– na kontynencie europejskim, festiwal muzyki dawnej „Misteria Paschalia”, Międzynarodowy Festiwal Teatralny „Boska Komedia”, Międzynarodowy Festiwal Kina Niezależnego „OFF Plus Camera”, Festiwal Muzyki Filmowej, Festiwal Zaczarowanej Piosenki im. Marka Grechuty czy Festiwal Nauki. To tylko cześć imprez i inicjatyw, w których można uczestniczyć, będąc w Krakowie.

  • film

W Krakowie odbywa się od 1961 roku najstarszy w Polsce Krakowski Festiwal Filmowy. poświęcony obrazom krótkometrażowym, dokumentalnym i animowanym. Jest jednym z najważniejszych wydarzeń tego typu w Europie. Od 2007 roku prezentowane są również pełnometrażowe dokumenty z całego świata. W ramach imprez festiwalowych organizowane są także liczne przeglądy i pokazy pozakonkursowe – retrospektywy uznanych twórców, projekcje szkół artystycznych, krótkie formy mistrzów kina, etiudy studenckie, bloki tematyczne. Oprócz pokazów filmowych są także koncerty, warsztaty, debaty, konferencje oraz wystawy.

Krakowska sceneria działa od lat na wyobraźnię twórców kina. Nakręcono w niej wiele znanych filmów jak: „Noce i dnie”, „Vinci”, „Anioł w Krakowie”, „Karol – człowiek, który został papieżem”, „Katyń”, „Lista Schindlera”, „Nie kłam kochanie”, „Podróż za jeden uśmiech”, „Podwójne życie Weroniki”, „Spis cudzołożnic”, „Człowiek z Marmuru”, „Wesele”, „Historie Miłosne”, „33 sceny z życia”.

  • rekreacja

Kraków to nie tylko zabytki. Osoby, które lubią aktywny wypoczynek nie będą rozczarowane. Wypocząć można na Bulwarach Wiślanych, Błoniach, Zakrzówku, w wielu parkach, a nawet na czerech kopcach – Kościuszki, Piłsudskiego, Kraka i Wandy. Miasto posiada szeroką ofertę sportowo-rekreacyjną, od basenów począwszy, poprzez korty tenisowe, ośrodki jazdy konnej, boiska do paintballa, aż po pola golfowe, ścianki wspinaczkowe, trasy narciarskie, spacerowe i rowerowe. Atrakcją są także rejsy statkiem po Wiśle i miejska plaża. Kraków to także znakomite miejsce wypadowe dla miłośników turystyki górskiej. Beskidy i Tatry są w zasięgu ręki co umożliwia organizowanie nawet jednodniowych wypadów za miasto w najpiękniejsze z możliwych okoliczności przyrody.

Kraków i jego potencjał biznesowy 

Kraków to najbardziej akademickie miasto w Polsce. Corocznie studia w stolicy Małopolski zaczyna ponad 10 tys. osób z całej Polski, Europy i Świata. Dlaczego? W ofercie miasta są 23 szkoły wyższe w tym najstarszy uniwersytet w Polsce – Jagielloński, Ekonomiczny, Pedagogiczny, Rolniczy, Politechnika Krakowska, Akademia Górniczo- Hutnicza, Państwowa Wyższa Szkoła Teatralna. a oprócz tego jednostki Ogólnopolskie: Narodowe Centrum Nauki, Polska Akademia Umiejętności, Oddział Polskiej Akademii Nauk, a także wiele instytutów badawczych. Świadczy to o ogromnym potencjale naukowym miasta oraz niebywałej renomie i tradycji szkolnictwa.

Nie ma w tym nic dziwnego, że Kraków przyciąga ambitnych, młodych i żądnych wiedzy ludzi.

Kraków ma jeden z najniższych wskaźników bezrobocia w kraju. Oferuje duże możliwości rozwoju zawodowego, gdyż ma bardzo dobrze rozwiniętą infrastrukturę biznesową, siedziby dużych korporacji, koncernów zagranicznych, rozbudowany sektor usług zarówno w handlu jak i w obsłudze ruchu turystycznego. Kraków sprzyja rozwojowi własnej działalności gospodarczej. Liczba firm prywatnych systematycznie rośnie.

Zamieszkać w Krakowie

Nieliczni mogą pozwolić sobie na własne lokum w okolicach zabytkowego Starego Miasta. Dwupokojowe mieszkania o powierzchni czterdziestu kilku metrów są bardzo drogie. Ci, których męczy zgiełk Rynku Głównego, mogą przenieść się w nieco bardziej kameralne rejony Krakowa. Do spacerów, wypicia pysznej kawy, odetchnięcia, zachęca stara, żydowska dzielnica Kazimierz, a także aktywizujące się coraz mocniej Podgórze wraz z Zabłociem. Te miejsca to znakomita alternatywa dla poszukujących magicznej atmosfery miasta. Jest tu zdecydowanie spokojniej, ale równie interesująco zarówno pod względem historycznym, kulturalnym, rozrywkowym i kulinarnym.

Rynek nieruchomości przez ostatnie lata mocno się rozwinął. Chcąc znaleść idealną lokalizację mieszkalną, biorąc pod uwagę dostępność licznych i ciekawych inwestycji deweloperskich w Krakowie, nie będziemy mieć problemu z wyszukaniem idealnego miejsca do wygodnego życia. Można mieć wszystko: mieszkać w pięknym, dużym mieście o dużym potencjale i możliwościach rozwoju dla każdego, obcować z naturą i mieć kontakt z szeroko pojętą kulturą.

“Apartamenty Wielicka”

Osoby poszukujące komfortowego mieszkania w Krakowie, zachęcamy do zapoznania się z ofertą apartamentów na ulicy Wielickiej. „Apartamenty Wielicka” umiejscowione są w dzielnicy Bieżanów – Prokocim. Jest to lokalizacja wprost idealna, dla osób dla osób ceniących komfort mieszkania w dużym mieście bez rezygnacji z obcowania z naturą. Apartamenty położone są w centrum miasta, a zarazem umiejscowione w malowniczej okolicy, gdyż w bezpośrednim sąsiedztwie zespołu pałacowo – parkowego Anny i Erazma Jerzmanowskich nazywanym zielonymi płucami Prokocimia. Jest to miejsce idealne dla amatorów sportów na świeżym powietrzu oraz dla rodzin z dziećmi, ze względu na liczne alejki spacerowe oraz sąsiedztwie placu zabaw.

Apartamenty Wielicka” a dostępność  komunikacyjna:

  • samochodem do Centrum miasta jest zaledwie 7,5km i 2km do obwodnicy A4;
  • umiejscowione są blisko przystanków komunikacji miejskiej: tramwaj (20m) i autobus (200m) “Prokocim” (linie 3, 9, 13, 23, 51, 614, 904);
  • pociągiem: najbliższy dworzec PKP to Kraków Płaszów (1 km).

W okolicy znajdują się przedszkola, szkoły i placówki medyczne oraz całodobowy sklep Tesco.

Budynki zaprojektowane są w duchu modernizmu przez studio projektowe Oleksy & Polaczek. Doskonale wpisują się w otoczenie, wypełniają przestrzeń bez zakłócenia jej dotychczasowego klimatu, otaczającej zieleni i zróżnicowanego ukształtowania terenu.

 

Więcej informacji dotyczących Apartamentów Wielicka

na stronie www.apartamentywielicka.pl

Odwieź nas też na: