Aranżacja wnętrza dzięki technologi Mitek

Technologia więźby Mitek pozwala na dowolną aranżację wnętrza dla każdego obiektu mieszkalnego. Ścianki dzielące nie są ścianami nośnymi, oznacza to, że mogą być zbudowane w każdym miejscu. 

Czym jest technologia więźby Mitek?

Technologia więźby Mitek wykorzystywana jest do konstrukcji dachowych (więźby dachowe), a polega na łączeniu litego drewna za pomocą płytek wielokolcowych. W efekcie pozwala wykonywać konstrukcję dachu o rozpiętości do 30 m bez jakiejkolwiek podpory w postaci słupa czy ściany. Wiązary dachowe to również pole do popisu dla architektów. Dzięki zastosowaniu płytki kolczastej wiązary wcale nie muszą być wyłącznie w kształcie trójkąta ale również łukowate czy nawet półokrągłe.

Szybki i precyzyjny proces produkcji pozwala na wykonywanie gotowych elementów w zakładzie, a nie na budowie co w efekcie znacznie skraca czas montażu. Konstrukcja dachowa wykonana zgodnie ze szczegółowym projektem gwarantuje większą wytrzymałość i jakość więźby dachowej wykonanej przy pomocy więźby Mitek. Tradycyjny cieśla taką więźbę wykonuje w przedziale dwóch tygodniu, a przy użyciu tej technologi wszystko można zmontować w bagatela 2 dni.

Co zyskujemy dzięki technologi więźby Mitek?

Na pewno zyskujemy oszczędność czasu, który jest na wagę złota. Mniejsze zamieszanie na budowie, ponieważ większość elementów jest wykonywana w warunkach warsztatowych. A co najważniejsze zaoszczędzimy sporo pieniędzy. Wszyscy doskonale wiemy ile kosztuje godzina pracy wykwalifikowane pracownika – nie mało.  

Pasja rodzi profesjonalizm, profesjonalizm daje jakość, a jakość to jest luksus. Każdy z nas pragnie luksusu, a nowe technologie pozwalają nam się nim cieszyć. Budowa domu jest jedną z najważniejszych decyzji w naszym życiu i jedną z najbardziej kosztowych. Pamiętajmy, że jest to inwestycja na lata i od producentów wymaga się najwyższej jakości oferowanych produktów.

Skoro znamy alternatywy konstrukcji dachowych może warto pomyśleć przy projektowaniu domu o wykorzystaniu właśnie drewna litego. Dużym atutem tego materiału jest jego cena, zdecydowanie niższa niż przy zastosowaniu innych rozwiązań.

Jakie jest wasze zdanie na temat więźby dachowej Mitek? Mieliście z nią do czynienia? Zapraszamy do dyskusji.

 

Teraz i Ty możesz tworzyć decodom.pl + dodaj artykuł