Architektura wnętrz by Sylwia Woch – SOW Archi Design

Komu podoba się aranżacja wnętrz w stylu surowego loftu? Stylistyka loft głęboko zakorzeniona jest w architekturze fabrycznych budynków i przemysłowych hal, a w połączeniu z nowoczesnym designem, tworzy unikatowy klimat. Styl loft to odmiana stylu nowoczesnego.

Prezentujemy projekt mieszkania o powierzchni 50m2 wykonany przez architektkę wnętrz Sylwię Woch z warszawskiego biura SOW Archi Design.  Mieszkanie mieści się w zabytkowej kamienicy z 1913 r, na warszawskiej Pradze. Wnętrza są w stylu surowego loftu. Zaprojektowane zostały tak aby mieszkanie nie robiło wrażenia “wydizajnowanego” i nie epatowało markami, bo tego nie chcieli właściciele.

SALON

Klimat mieszkania tworzą stara cegła odarta z warstw tynku i oryginalne stare drewniane deski na podłodze oraz ciekawe dodatki. Styl loftu przełamują dodatki, które go ocieplają np kolorowe kafle na podłodze w kuchni. Reszta przedmiotów to rzeczy z tzw odzysku.

KUCHNIA

Mieszkania w stylu loft są surowe, a osiąga się to przez odpowiednie wykończenie ścian, wykorzystanie elementów instalacji, zastosowanie cegły, celowe zostawienie niewykończonych granic między murem a tynkiem, malowany, stary parkiet, wylewkę betonową czy zostawione przewody elektryczne puszczone na zewnątrz (dla bezpieczeństwa w specjalnych rurkach, tzw. peszlach) itp..

SYPIALNIA I

Styl industrialny nie musi być chłodny i surowy. Wybierając drewniane elementy i biel lub szarości jako dominujący kolor, nadamy wnętrzu przytulniejszy charakter. Żywe kolory mebli czy barwne, lecz oszczędne dekoracje idealnie przełamują ascetyczną przestrzeń.

SYPIALNIA II

Oszczędność w urządzaniu kosztem wykorzystania każdego fragmentu przestrzeni to cecha charakterystyczna loftów. Meble, kolory, materiały, elementy dekoracyjne powinny doskonale współgrać z prostotą wnętrza, aby sprawiało ono wrażenie spójnego i uporządkowanego. Zdecydowanie należy stawiać na jakość dodatków, materiałów wykończeniowych i dekoracji, a nie na ilość.

ŁAZIENKA

Aranżacja wnętrz mieszkania w klimacie loftu musi mieć przemysłowe dodatki i industrialne dekoracje. Najbardziej efektowne jest oświetlenie, ale też garażowe włączniki i kontakty, elementy ze stali, np. drzwi, tablice z hasłami BHP.

Polecane przez nas Studio SOW Archi Design istnieje od 9 lat. Jego właścicielka, Sylwia Woch, to nie tylko architektka i kreatorka wnętrz. To przede wszystkim koneserka piękna! Tworzy niepowtarzalne i bardzo funkcjonalne wnętrza doskonale wpisując się w bieżące trendy oraz oczekiwania klientów. Dzieli się swoją wiedzą, doświadczeniem i wyjątkowymi pomysłami projektując wnętrza dla klientów z Polski i z zagranicy. Realizacje biura Sylwii Woch dotyczą inwestycji obiektów prywatnych tzn. mieszkań, domów oraz obiektów użyteczności publicznej takich jak: hotele, apartamenty, biura, restauracje, spa etc.. Jej projekty można śledzić na Profilu Studia na FB.