BAMP – siedzenie na zdrowie – Swarzędz Home

Czy chcąc korzystać z dobrodziejstw dynamicznego siedzenia musimy kupować piłkę do ćwiczeń? Najnowsza propozycja polskiej marki Swarzędz Home, siedzisko BAMP, udowadnia że o przeciążone plecy możemy zadbać na prawdę stylowo.

BAMP – projekt Kamili Wolskiej

Zaskakuje prostotą swojej konstrukcji. Kilka sklejkowych okręgów podzielonych drewnianymi klockami dystansującymi tworzy sprężynujące, elastyczne siedzisko, które zmusza nas do przyjmowania wyprostowanej, korzystnej dla naszego kręgosłupa postawy. We własnym salonie możemy mieć ten atrakcyjny, a przede wszystkim pozytywnie wpływający na nasze zdrowie i samopoczucie mebel. Badania nad ergonomią prowadzone przez szereg instytutów naukowych dają alarmujące wyniki – zaledwie 1% z nas pracuje na stanowiskach spełniających wymogi ergonomii.

W przypadku foteli i krzeseł biurowych nieprawidłowe siedzenie powoduje że dyski miedzykręgowe nie są naprzemiennie uciskane i odciążane, co jest niezbędne dla zachowania ich prawidłowego kształtu i działania. Gdy siedzimy nieruchomo, dyski kręgowe uciskane są dwukrotnie mocniej niż w pozycji stojącej. Statyczne, najczęściej nierównomierne uciskanie dysków jest często przyczyną ich degeneracji, przemieszczania i wypadania. To wszystko powoduje, że przynajmniej w domu warto zapewnić sobie możliwość dynamicznego, korzystnego dla naszego organizmu, siedzenia.

Komu szczególnie warto polecić BAMP?

Na pewno tym, którzy prowadzą siedzący tryb życia i powinni zadbać o swoje przeciążone plecy. Na BAMP można wzmocnić mięśnie posturalne, a także wykonywać ćwiczenia rotacyjne i zgięciowe kręgosłupa. Można na nim ćwiczyć zachowanie równowagi w balansie i odbarczać kręgosłup bolący w odcinku lędźwiowym. Przyszłe mamy mogą korzystać z BAMP przy ćwiczeniach poprzedzających poród, a wszyscy inni – po prostu świetnie się bawić bujając się na tym siedzisku.


BAMP wykonany jest w całości z drewna, wykończony fornirem dębowym i pokryty na górze kolorową nakładką z filcu. W razie potrzeby może pełnić rolę podręcznego stolika – przy łóżku lub sofie – albo podnóżka. BAMP dostępny jest w dwóch rozmiarach: o średnicy 50 cm i wysokości 42 cm oraz o średnicy 40 cm i wysokości 48 cm.

Mechanizm BAMP został przez Swarzędz Home
zgłoszony do rejestracji jako wynalazek i przebadany pod względem zdrowotno-rehabilitacyjnym.

Więcej o Swarzędz Home na FB marki, na stronie www oraz na DecoDom: Kawa , Skey oraz Essence