Boisko, taras, ogródek. Mnogość zastosowań trawy krajobrazowej

Sztuczna trawa na balkon? Niektórzy na takie rozwiązanie pukają się w czoło. Ale coraz więcej osób decyduje się na założenie takiego “trawnika”. To pomysł oszczędzający czas i pieniądze.

Jakie są rodzaje trawy krajobrazowej?

  • soft – sztuczna trawa ozdobna, którą producent poleca jako kompromis pomiędzy wysoką jakością a ceną. Jej cechą jest miękkość w dotyku, dlatego polecamy ją zastosować w placach zabaw dla dzieci.
  • Wonder – trawa, której cechą jest nowoczesna technologia produkcji oraz niewielka wysokość.
  • Breeze – to nowość, czyli sztuczna trawa ozdobna cechująca się wyjątkową miękkością. Wszystko dlatego, że producenci podczas tworzenia jej użyli długich, cienkich jasnozielonych włókien. Dlatego idealnie wygląda jako sztuczna trawa na balkon.
  • Epic – oto kolejna nowość. Klienci przeznaczają ją do ozdabiania tych miejsc w ogrodzie, które mają służyć także do zabawy czy wypoczynku, na przykład położenia koca do opalania. A także do ozdabiania miejsc widowiskowych. Cechą tej trawy jest bowiem niezwykła gęstość i miękkość. Trawa ta doskonale imituje tradycyjną murawę. Jej atutem jest wyjątkowy wygląd.
  • Prestige – bardzo gęsta i miękka klasy premium. Jej cechą jest perfekcyjna jakość.

Gdzie stosujemy sztuczną trawę?

Przede wszystkim używamy jej tam, gdzie nie możemy założyć tradycyjnego trawnika. I nie tylko w prywatnych posesjach, ale również w miejscach użyteczności publicznej. Świetnie sprawdza się zarówno w małych jak i większych powierzchniach. Założenie trawnika to przede wszystkim świetny pomysł dla osób zapracowanych.

Sztuczny trawnik założyć możemy:

  • na boisku – bo boisko tworzymy w różnych miejscach, niekoniecznie tam, gdzie akurat jest naturalna trawa. Jeśli mamy do zagospodarowania fajne wolne miejsce, to nie pozostaje nam nic innego jak założenie trawnika. Bo sztuczna trawa ozdobna jest idealnym rozwiązaniem właśnie w tych miejscach, gdzie jest dużo ruchu, w miejscach, gdzie tradycyjna murawa mogłaby zostać zniszczona. Taka trawa jest odporna na warunki pogodowe.
  • na tarasie – ach, jak piękny jest taras z zieloną trawą. Z trawą, która do złudzenia przypomina naturalną, a nie trzeba o nią codziennie dbać. Sztuczna trawa na balkon to idealne rozwiązanie dla leniwych, wygodnych i dla tych, którzy nie mają dużo wolnego czasu. Którzy chcą sobie na przykład pojechać na Teneryfę na dwa tygodnie. Albo po prostu nie mają ochoty myśleć w czasie weekendu o obowiązkach. Takiej trawy nie trzeba ani nawadniać ani nawozić. Taką trawę balkonową w razie potrzeby można zwinąć, a potem rozłożyć. Sztuczna murawa jest łatwa w utrzymaniu czystości. Od czasu do czasu można ją przepłukać wodą.
  • w ogródku – to rozwiązanie dla tych, którzy pragną mieć piękny, efektowny ogród, ale nie mają zbyt wiele czasu, aby o niego dbać. Założenie trawnika w ogródku to żaden problem, a w razie czego można go złożyć. Nie trzeba ani nawadniać ani nawozić. Czyli oszczędzamy pieniądze i czas. Oczywiście dla tradycjonalistów to często kosmos, ale ludzie coraz częściej decydują się na taki rodzaj murawy.
  • na placu zabaw – bo dzieci uwielbiają bawić się tam, gdzie jest zielono. Ale tradycyjną trawą mogłyby się ubrudzić. Tradycyjną trawę dzieci mogłyby szybko zniszczyć, zadeptać, bo dzieci przecież są bardzo ruchliwe. Wreszcie tradycyjna trawa nie jest tak puszysta i miękka jak sztuczna, czyli nie jest tak fajna. I nie tak estetyczna.
  • dywan w pokoju – bardzo nietypowe, ale jak oryginalne i innowacyjne! Fundując sobie w pokoju, sypialni lub w salonie zieloną murawę masz szansę przez cały rok czuć się jak w zielonym gaju.