Bramy rolowane – wszystko co musisz wiedzieć

Bramy garażowa to bardzo ważny element wyposażenia garażu, który powinien być dobrany z największą starannością i rozwagą. Wybór odpowiedniej bramy garażowej może mieć wpływ nie tylko na bezpieczeństwo garażu i trzymanych w nich rzeczy ale również na bezpieczeństwo kierowcy oraz jeśli garaż połączony jest z domem na bezpieczeństwo domowników i całego domostwa. Na rynku dostępnych jest bardzo dużo rozwiązań, jednak nie każdy system sprawdzi się na niewielkiej przestrzeni. System bram garażowych rolowanych to jedno rozwiązanie z wieloma zaletami. Co musisz wiedzieć o bramach rolowanych?

Oszczędność miejsca

To co wyróżnia bramy rolowane od innych systemów przeznaczonych do zamykania garaży to przede wszystkim oszczędność miejsca. Instalacja bramy rolowanej działa w płaszczyźnie pionowej, dzięki czemu idealnie sprawdza się nawet na niewielkich metrażach garaży czy też podwórek o niewielkiej powierzchni. Kurtyna bramy zwija się do skrzynki znajdującej się nad otworem wjazdowym, dzięki czemu nie zajmuje więc miejsca pod stropem garażu. Jest to bardzo istotne zwłaszcza w garażach adaptowanych z budynków o nisko zawieszonym stropie.

Kolejną bardzo cenną cechą bram garażowych rolowanych jest to że nie ograniczają widoczności kierowcy tak jak np. klasyczna brama skrzydłowa. To rozwiązanie zyskało bardzo wielu zwolenników, gdyż zwiększona widoczność przyczynia się bezpośrednia do zwiększenia bezpieczeństwa użytkowników i eliminacji ryzykownych sytuacji. Warto dodać że brama rolowana może być kompatybilna z rozwiązaniami dedykowanymi  do domów inteligentnych co przyczynia się do poprawy komfortu i bezpieczeństwo kierowcy zwłaszcza w sytuacjach otwierania bramy w wąskich uliczkach zatłoczonych miast.

Rozwiązanie zarówno do nowych inwestycji jak i tych już istniejących

Jedną z największych zalet systemów bram rolowanych  jest możliwość ich zamontowania w budynkach zarówno nowo powstałych jak i w inwestycjach już istniejących. Mechanizm napędowy bramy rolowanej może zamontowany być pod elewacją budynku w specjalnych przygotowanych przestrzeniach lub na istniejącej już elewacji w dedykowanej skrzyni. Dzięki dwóm rodzaju montażu mechanizmów bram rolowanych każdy inwestor może znaleść rozwiązanie idealne dla siebie i swojej nieruchomości.

Jeśli planujesz budowę nowego domu lub zamierzasz  zainwestować w nową elewacją budynku już istniejącego warto wziąć pod uwagę bramy rolowane podtynkowe. Jest to rozwiązanie bardzo praktyczne, gdyż dzięki temu że mechanizm bramy jest schowany pod tynkiem szkodliwe warunki atmosferyczne takie jak mróz nie mają możliwości uszkodzić mechanizm bramy. Ponad to brama rolowane z mechanizmem ukrytym w elewacji cechuje bardzo duża estetyka, dzięki czemu budynki z takim rozwiązaniem lepiej wpisują się we współczesne trendy wykończenia inwestycji.

Do budynków istniejących gdzie nie ma możliwości zamontowania bramy z mechanizmem podtynkowym można zainstalować bramy rolowane, gdzie mechanizm bramy chowany jest do skrzynki znajdującej się nad otworem wjazdowym. Ogromny wybór z całej gamy kolorystycznej bram garażowych rolowanych dostępnych na  systemysurma.pl umożliwi dopasowanie bramy do istniejącej elewacji budynku tak by budynek zyskał na atrakcyjności i nabrał bardziej nowocześniejszego charakteru.

 

Zwiększone bezpieczeństwo

Inwestycja w wysokiej jakości bramę rolowaną, to inwestycja w zwiększenie bezpieczeństwa. Brama rolowana wykonana z aluminiowych bardzo grubych i solidnych paneli wypełnionych pianką poliuretanową cechuje się wysoką wytrzymałością i odpornością na uszkodzenia. Dla wielu potencjalnych włamywaczy brama garażowa rolowana może być bariera nie do przejścia, która na sam widok może zniechęceni do podejmowania jakichkolwiek kroków. W celu zwiększenia bezpieczeństwa istnieje możliwość wyposażenia bramę rolowaną w zestaw fotokomórek.

 

Zwiększona izolacja termiczna budynku

Każdy budynek wyposażony w nowoczesną bramę garażową zyska nie tylko na estetyce i zwiększonym bezpieczeństwiem ale co istotne brama garażowa rolowana zapewnia doskonałą izolację termiczną, co zabezpiecza przez generowaniem dodatkowych strat ciepła. Rozwiązanie to nie tylko wpływa na zwiększenie komfortu jego użytkownikom, ale przede wszystkim przyczynia się do znacznych oszczędności. Wszystko te cechy wpływają na podniesienie wartości inwestycji, co jest bardzo istotne na ocenę budynku z rynku wtórnym.