Chcesz wygodnie ogrzewać dom? Wybierz nowoczesne piece gazowe

Czasy, gdy trzeba było umiejętnie rozpalać w piecu, co kilka godzin dokładać do niego paliwo i systematycznie usuwać popiół, już minęły. Obecnie na coraz więcej osób decyduje się na korzystanie z nowoczesnych instalacji grzewczych w swoich domach. Popularnym wyborem jest piec gazowy.

Dom jednorodzinny może być zasilany różnymi rodzajami paliw. Obecnie powoli odchodzi się od tych stałych, czyli od węgla. To nie tylko kwestia samego komfortu, ale także ekologii. Spalanie węgla w domu powoduje tak zwaną niską emisję, która jest źródłem rakotwórczego smogu.

Dlaczego warto postawić na gaz?

W domu można zastosować wiele typów ekologicznych metod grzewczych. Są to między innymi ogrzewanie przez pompę ciepła, ogrzewanie elektryczne, ale także piece gazowe wykorzystujące gaz ziemny albo LPG. Gaz ma wiele zalet, które powodują, że aktualnie jest on popularnym wyborem zarówno do nowych, jak i do istniejących już budynków.

Główne zalety stosowania gazu w domu:

  • większy komfort – gaz praktycznie bezobsługowe źródło ciepła
  • wysoka sprawność – nowoczesne piece gazowe osiągają bardzo wysoką sprawność, by uzyskać optymalną efektywność
  • wszechstronność – gaz może nie tylko ogrzewać dom, ale również kocioł może być wykorzystany do podgrzewania ciepłej wody użytkowej oraz do zasilania kuchenki gazowej
  • ekologia – gaz nie powoduje powstawania smogu, dlatego jest on uznawany za przyjazną dla środowiska metodę ogrzewania
  • niski koszt instalacji – wbrew pozorom, za wykonanie instalacji gazowej wcale nie trzeba płacić sporo
  • przystępne koszty eksploatacji – w dobrze izolowanym budynku gaz również może być tanim źródłem ciepła

W jakim domu można zastosować ogrzewanie gazowe?

Ogrzewanie gazowe sprawdzi się nie tylko w domu, który jest podłączony do sieci gazowej. Również piece gazowe mogą być montowane w tych budynkach, przy których zamontuje się zbiornik na gaz LPG. Gdy zatem w danej lokalizacji nie planuje się wykonania sieci gazowej, zbiornik to alternatywa. Warto też wskazać, że instalacja gazowa może sprawdzić się nie tylko w nowych, ale też w starszych budynkach. Kluczowa dla jej efektywności jest właściwa izolacja – wtedy koszty eksploatacji mogą być najniższe.

Wygodne sterowanie pilotami i aplikacjami

Nowoczesne piece gazowe są zatem wysoce sprawne, ekologiczne, a także bezobsługowe. Warto także wskazać, że mogą one również współpracować z pilotami oraz z aplikacjami na urządzenia mobilne. Dzięki możliwości zaprogramowania działania pieca gazowego można uzyskać jeszcze większe oszczędności. Piec można ustawić tak, aby automatycznie utrzymywał daną temperaturę w konkretne dni i godziny. Także można sterować nim na odległość. To jeszcze większy komfort!