CIEMNE KOLORY WE WNĘTRZACH – FAKTY I MITY

Jesień zbliża się wielkimi krokami – to idealny czas, by wprowadzić rozwiązania wnętrzarskie odpowiednie na długie, chłodne wieczory. W tym roku wiele osób decyduje się na eksperymenty z ciemnymi tonacjami, które pozwolą zmienić mieszkanie w ciepły, intymny azyl. Wbrew pozorom ciemniejsze kolory wcale nie muszą optycznie pomniejszać pomieszczenia. Bo wszystko, czego potrzeba, by porzucić bezpieczną biel na rzecz zdecydowanych tonacji, to umiejętność stosowania odpowiednich kombinacji kolorystycznych. W tym zakresie z pomocą przychodzi Quick-Step, oferując szeroką gamę dekorów podłóg. Pozwalają one na urządzenie wnętrz w wyrafinowanej, ciemniejszej kolorystyce.

BOGACTWO CIEMNYCH BARW

Stosując ciemne odcienie można stworzyć wnętrza o intymnym, ale także nieco tajemniczym i luksusowym klimacie. Staje się to możliwe, jeśli zestawy kolorystyczne we wnętrzu będą połączeniem ciepłych barw z dodatkami w odcieniach kontrastujących. Oko cieszyć będą także odcienie szarości, jeśli zestawi się je z designerskimi przedmiotami we fluorescencyjnych kolorach. Można także pójść o krok dalej, stawiając na kombinacje takie jak oliwkowa zieleń ze szkarłatem lub pomarańcz z brązem. Co ważne, ciemne kolory mogą sprawić, że nawet małe pomieszczenia mogą nabrać luksusowego charakteru.

SZTUKA ŁĄCZENIA

W przypadku urządzania wnętrz w ciemnej tonacji cała sztuka polega na umiejętnym zestawianiu intensywnych, głębokich barw z odpowiednimi materiałami i przedmiotami. Warto choćby zwrócić uwagę na emanujące ciepłem materiały, takie jak drewno i juta. Świetnie sprawdzi się także lustro z dekoracyjną ramą w kolorze złota lub szafa pomalowana jedwabną emulsją, która pomoże rozjaśnić pomieszczenie. Elementy wystroju wykonane ze szlachetnych surowców, takich jak miedź, chrom czy mosiądz, nadadzą mieszkaniu znamion luksusu. Intymną atmosferę z kolei zapewni nastrojowe oświetlenie – duży żyrandol czy kilka minimalistycznych lamp punktowych lub stonowanych kinkietów.

WYBÓR PODŁOGI – KLUCZ DO SUKCESU

Zasadniczą rzeczą, która zostaje do rozstrzygnięcia w kwestii urządzania mieszkania w ciemniejszych tonacjach, jest dobór właściwej podłogi. Wśród kolekcji podłóg laminowanych, winylowych i parkietów oferowanych przez Quick-Step jest wiele deseni, które umożliwiają stworzenie wnętrz o luksusowym charakterze. Wśród nich jest szeroka gama jasnych dekorów drewna, pięknie kontrastujących z ciemnymi ścianami i dodają wnętrzu ciepła. Warto jednak mieć na uwadze, że podłoga o surowym, betonowym wyglądzie będzie równie atrakcyjna, gdyż wyróżni się na tle ciemniejszych, drewnianych mebli lub szafy wnękowej w kolorze orzecha. Osoby preferujące ciemniejsze podłogi, mogą wybrać dekor któregoś z ciemniejszych gatunków drewna lub jednolitą czerń, które idealnie sprawdzą się w połączeniu z dodatkami z marmuru. Kiedy już pokonasz swój strach przed ciemnymi kolorami, nic nie będzie w stanie Cię powstrzymać.

Więcej na: www.quick-step.com.pl