CREATOR nagrodzony projekt przestrzeni mieszkalnej – Gdynia, edycja wiosna 2018

Firma CREATOR od ponad 10 lat organizuje i prowadzi szkolenia z zakresu projektowania i stylizacji wnętrz, w Warszawie, Gdyni, Wrocławiu i Krakowie. Jako jedyna w branży, opracowała autorską formułę organizowania konkursów na najlepszy projekt zaliczeniowy pod patronatem medialnym. Kursy CREATOR to projekt cyklicznych zajęć szkoleniowych, skierowany zarówno do laików, którzy chcą zdobyć nowe kwalifikacje zawodowe, jak i do profesjonalistów pragnących poszerzyć swoją wiedzę.

PROJEKT JUSTYNY ŻUKOWSKIEJ

Prezentujemy projekt Pani Justyny Żukowskiej, który został wyróżniony w organizowanym przez firmę Creator konkursie, w Gdyni, w 2018 roku. Był to konkurs na najlepszy projekt przestrzeni mieszkalnej.

Inwestorami projektu jest młoda para Karolina i Marcin, którzy świeżo po ślubie chcieliby zamieszkać razem. Karolina jest nauczycielką, a Marcin pracuje w lokalnej rozgłośni radiowej, jest dziennikarzem. Postanowili kupić nowe mieszkanie, trzypokojowe, gdyż w niedalekiej przyszłości planują powiększenie rodziny.

PRZEZNACZENIE PROJEKTU

Mieszkanie przede wszystkim ma być przestronne – tego życzą sobie właściciele. Mieszkanie posiada otwartą kuchnię na salon, dwie sypialnie, z czego jedna ma służyć tymczasowo jako pokój biurowy, w którym młodzi będą mogli spokojnie pracować. Ze względu na charakter pracy Marcina pomieszczenie musi być wydzielone z całości mieszkania. W późniejszym czasie pokój ma posłużyć przyszłemu dziecku, a Marcin planuje wówczas urządzić kącik pracy w sypialni. Dlatego to pomieszczenie musi pozostać w miarę duże tak aby mogło pomieścić w przyszłości niewielkie biurko i komputer.

 

 

UPODOBANIA KLIENTÓW

Salon

Inwestorzy lubią otaczać się kolorami i łączyć je z bielą i szarością. W salonie pragną mieć kącik wypoczynkowy w którym mogliby oddać się lekturze książek, również miejsce służące do oglądania tv, gdyż Marcin musi na bieżąco śledzić najważniejsze wydarzenia. W salonie również znajdzie się stół, przy którym małżeństwo będzie mogło spożywać posiłki czy przyjmować gości. Kolorystyka salonu ma być żywa i intensywna, tak więc morski kolor jednej ze ścian oraz żywe kolory mebli spełnią oczekiwania właścicieli. Wobec tak zdecydowanych barw kuchnia musi pozostać neutralna, tj. w kolorze białym z jasnym, beżowym blatem.

 

Łazienka

W łazience Karolina bardzo chciała mieć wannę, natomiast Marcin prysznic, w związku z czym postanowiliśmy połączyć te dwie rzeczy i wstawić wannę z prysznicem i parawanem. Tam będą bardziej stonowane kolory, czarne i białe, tak zażyczyli sobie właściciele, akcentem kolorystycznym będą tu dodatki.

Sypialnia

W sypialni również ma znaleźć się żywszy kolor w postaci granatowej ściany w połączeniu z bielą i szarością pozostałych ścian i mebli. Natomiast pokój do pracy ma być utrzymany w szaro-białej kolorystyce. W przedpokoju akcentem kolorystycznym nawiązującym do salonu ma być jedna ze ścian. Tam również znajdą się pojemne, białe szafy. Obramowanie okien i drzwi wewnętrzne będą białe.

Projekt został nazwany “Spełnione marzenia” ponieważ Karolina z Marcinem często powtarzali, że to mieszkanie jest spełnieniem ich marzeń.

 

 

Autorka projektu – Justyna Żukowska – z wykształcenia jest historykiem, zawodowo pracuje na uczelni wykładając historię. Prywatnie jest mamą 7 letniego Franka. 

Swoją przygodę z projektowaniem zaczęła prozaicznie, od licznych remontów, które przeprowadzała we własnym mieszkaniu. Później przyszło trochę trudniejsze zadanie czyli urządzenie nowego domu. W ten sposób poznała smak projektowania. Jej aranżacje wnętrz spotykały się zawsze z ciekawością i pochwałami. Mogłaby godzinami dobierać dodatki, kolory, przeglądać projekty mieszkań, domów ulepszać je, zmieniać itp. W końcu postanowiła tę pasję urzeczywistnić. Pierwszym krokiem był kurs projektowania wnętrz w szkole Creator. Okazało się, że był to strzał w dziesiątkę!

 

Więcej informacji na stronie www.creator.net.pl