Czy bramy segmentowe to najlepsze rozwiązanie dla domów jednorodzinnych?

Wybór bramy garażowej to ważna decyzja podczas budowania lub remontu domu. Dzisiaj na rynku jest całkiem sporo wariantów do wyboru. Bramy segmentowe stają się coraz bardziej popularne wśród Polaków. Sprawdźmy więc, dlaczego tak jest i czy to rzeczywiście najlepsza decyzja z możliwych.

Nowoczesne bramy garażowe

Bramy segmentowe stanowią część dość szerokiego rynku. W gruncie rzeczy skończyły się czasy, w których można było dostać wyłącznie rozwiązania skrzydłowe oparte na zawiasach. Dziś nawet stosunkowo proste bramy uchylne są wyposażone w wygodne systemy otwierania, nie zapominając o bezpieczeństwie. Czujniki wstrzymają zamknięcie, na przykład, jeżeli skrzydło bramy napotka przeszkodę. Może to być rower albo piłka zostawiona przez dziecko. Współczesna brama garażowa może być również obsługiwana zdalnie, co dotyczy właściwie większości modeli produkowanych dzisiaj w Polsce. W niektórych przypadkach istnieje także możliwość zainstalowania dodatkowych sterowników, które pozwalają na korzystanie z aplikacji mobilnych.

Warto też wspomnieć o materiałach, z których buduje się bramę garażową nowej generacji. Profile powstają z dobrze wyselekcjonowanego aluminium, które jest lekkie i wyjątkowo wytrzymałe zarazem. To gwarantuje wydłużenie czasu eksploatacji bramy. Profile wypełnia się zwykle pianką poliuretanową, która dodaje odporności na działanie wiatru. Wykończenie zaś jest najwyższej próby, farba nie odpryśnie bowiem tak łatwo, a i kolor nie spłowieje nawet po latach pełnego nasłonecznienia. Nowoczesna brama segmentowa lub uchylna ma też znacznie lepsze właściwości antywłamaniowe, zwłaszcza w porównaniu z drzwiami ze zwykłej blachy.

Czym wyróżniają się bramy garażowe segmentowe?

Segmentowe bramy garażowe, jak zresztą sama nazwa wskazuje, oparte są na segmentach połączonych ze sobą elastycznymi uszczelkami. Tak opracowane systemy mają wyjątkowe właściwości termoizolacyjne. Są dużo bardziej szczelne niż inne rodzaje bram garażowych, więc znajdują zastosowanie zwłaszcza w budownictwie energooszczędnym. To w znacznym stopniu wyjaśnia duże zainteresowanie takim rozwiązaniem. Zwłaszcza dziś Polacy z niepokojem patrzą na ceny energii. Bramy segmentowe utrzymują temperaturę w garażach, więc nie trzeba ich specjalnie dogrzewać. To generuje oszczędności.

Biorąc to wszystko pod uwagę, wybór bramy segmentowej do domu jednorodzinnego rzeczywiście zdaje się najlepszym pomysłem. Nie dość, że to rozwiązanie z nowoczesnych materiałów, wyposażone do tego w szereg udogodnień technologicznych, to jeszcze wpływa na energooszczędność. Brama garażowa segmentowa jest też atrakcyjna wizualnie i można ją dopasować do każdej aranżacji.