Czy warto kupić odkurzacz cyklonowy?

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że technologia cyklonowa zrewolucjonizowała branżę odkurzaczy. Wspomniane urządzenia mają nie tylko zalety, ale również wady. Czy warto podjąć decyzję o zakupie odkurzacza cyklonowego?

Zasady działania odkurzacza cyklonowego?

Omawiany odkurzacz w najprostszym możliwym ujęciu można nazwać odkurzaczem bezworkowym. Należy mieć świadomość, że wszystkie zebrane zanieczyszczenia trafiają do zbiornika, który następnie trzeba opróżnić do kosza na śmieci.

Warto wiedzieć, że działanie produktu bazuje na wykorzystaniu stosunkowo dużej siły związanej z zasysaniem powietrza. Pozwoli ona bowiem na powstanie wiru powietrznego wewnątrz odkurzacza cyklonowego. Dzięki temu możliwe będzie transportowanie do pojemnika zanieczyszczeń, które zostały zebrane podczas czyszczenia.

Nie wszyscy zdają sobie sprawę, że produkty znajdujące się w ofercie asortymentowej renomowanych producentów są dodatkowo wyposażone w bardzo wysokiej jakości filtry powietrza. W ten sposób możliwe będzie oczyszczenie powietrza wydobywającego się z odkurzacza z pyłków czy kurzu. Jak wiadomo, są to najczęstsze przyczyny alergii.

Zalety odkurzacza cyklonowego

Do zdecydowanie najczęściej wymienianych atutów przez użytkowników należy zaliczyć fakt, że nie ma konieczności zaopatrywania się w worki. Oznacza to, że koszty eksploatacyjne. Oznacza to, że koszty eksploatacyjne omawianych produktów są zdecydowanie niższe od tradycyjnych modeli workowych.

Ponadto użytkownicy mogą liczyć na stałą moc urządzenia. Jak wiadomo, w tradycyjnych odkurzaczach workowych moc będzie słabła wraz z zapełnianiem się wspomnianego worka. Ogromną zaletą jest także system filtracji powietrza.

Warto również wiedzieć, że według producentów urządzeń odkurzacze cyklonowe są w stanie wypuszczać zdecydowanie czystsze powietrze w porównaniu do tego, które wciągnęły. Warto wiedzieć, że użytkownicy nie doświadczą również żadnych nieprzyjemnych zapachów w trakcie odkurzania. Produkty są również świetnym rozwiązaniem dla alergików. Jest to oczywiście konsekwencja wszystkich wymienionych wcześniej korzyści.

Wady odkurzacza cyklonowego

Należy mieć świadomość, że znaczna większość użytkowników wśród wad wymienia konieczność systematycznego czyszczenia pojemników. Zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem jest opróżnianie pojemników praktycznie po każdym sprzątaniu. Nie można oczywiście zapomnieć o ryzyku wysypania brudu.

Warto wiedzieć, że renomowani producenci stosują najlepsze możliwe rozwiązania, których celem jest opróżnienie pojemników. Cały czas istnieje jednak ryzyko, że zanieczyszczenia nie trafią do kosza. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że odkurzacze cyklonowe dostępne są w wyższych cenach od odkurzaczy workowych. Nie można jednak tego aspektu traktować jako kosztu, tylko inwestycję.

Więcej informacji znajdziesz na https://testoria.pl/rankingi/rankingi-agd/cyklonowe-odkurzacze-bezworkowe-ranking-2021/