Czym charakteryzują się meble designerskie?

Współczesne, stylowe wnętrza, powinny być nie tylko eleganckie i funkcjonalne, ale również ekskluzywne. W osiągnięciu takiego efektu pomagają meble designerskie, stworzone dla wymagających użytkowników, którzy od mebli oczekują czegoś więcej, niż tylko spełnienia roli użytkowej.

 

  1. Luksusowe meble w stylu art deco
  2. Dekoracyjne, ekskluzywne meble dla wymagających

 

Inspiracji do wykończenia wyjątkowego wnętrza dostarcza sklep internetowy, w którym można znaleźć ekskluzywne, nowoczesne meble oraz pasujące do nich dekoracje wnętrz. Stosując analogiczne połączenia kolorów i kształtów poszczególnych elementów można stworzyć niepowtarzalne wnętrze, które zachwyci każdego.

Luksusowe meble w stylu art deco

 

Pochodzący z Francji styl art deco na dobre zagościł we współczesnych wnętrzach. Jego luksusowy, eklektyczny charakter wynika z głównych założeń, według których wnętrza powinny być przepełnione luksusem i bogactwem. Nie chodzi jednak o wartość mebli czy poszczególnych elementów wyposażenia – luksus ma bowiem przejawiać się w jakości, a więc połączeniu nowoczesności i awangardy oraz tradycji i natury. Nowoczesne meble designerskie w stylu art deco to egzemplarze, które zaskakują formą, kolorystyką i jakością wykonania. Są jednocześnie estetyczne i funkcjonalne, a przy tym można je wykorzystać w każdym wnętrzu.

 

Dekoracyjne, ekskluzywne meble dla wymagających

 

Art deco to styl, który sprawdzi się we wnętrzach użytkowników odważnych i zdecydowanych, którzy mają sprecyzowane oczekiwania oraz cenią sobie unikatowość i jakość mebli oraz dodatków. Styl ten jest maksymalistyczny – ekskluzywne meble art deco z oferty NeoDeco są tego najlepszym przykładem. Stonowaną kolorystykę uzupełniają połyskujące dodatki, a klasyczne rozwiązania stosowane w meblarstwie od lat pomieszane są z nowoczesnymi elementami.

 

We wnętrzach w tym stylu można więc spotkać luksusowe meble obite wyrafinowanymi tkaninami, jak choćby aksamit czy satyna. Wykańcza się je niebanalnymi ozdobami, np. złotą nicią, ornamentami czy pikowaniem. Tego rodzaju meble designerskie są odzwierciedleniem nieoczywistych połączeń, np. klasycznego drewna z błyszczącym fornirem. Niektóre meble zostały wzbogacone o elementy szklane lub kamienne, np. marmurowe.

 

Dekoracje wnętrz w stylu art deco to nie tylko meble, ale również stylowe dodatki. Nie może zabraknąć luster i ozdób ścian – sztukaterii, wzorzystej tapety lub dzieł sztuki, np. obrazów, płaskorzeźb lub rzeźb. Przepych i bogactwo tego stylu to przede wszystkim jakość i dbałość o każdy detal, który ma niebagatelne znaczenie dla całego wnętrza.