Czym się kierować przy zakupie mebli technorattanowych?

Planujesz zakup mebli ogrodowych, lecz dostępny w sklepach wybór cię przytłacza? A może jesteś już pewien, że chcesz kupić stoły czy fotele z technorattanu, lecz nie rozumiesz, skąd ich różnica w cenie w różnych sklepach? Podpowiadamy, jak wybierać meble ogrodowe technorattanowe, aby był to wydatek na lata.

Meble technorattanowe a rattanowe – czym się różnią?

Na początku mamy kilka słów wyjaśnienia, bo przeglądając oferty różnych sklepów, może zmylić cię to, że znajdują się w nich meble rattanowe i technorattanowe, które… właściwie wyglądają tak samo. Czym się zatem różnią?

Rattan to materiał naturalny, który pozyskiwany jest z szybkorosnących pnączy palm. Natomiast technorattan to nowoczesny, lecz syntetyczny surowiec, wykonany najczęściej z włókna polietylenowego. Czy jest gorszy? Nie. To tworzywo przyjazne dla środowiska, poddające się recyklingowi, które ma sporo zalet.

Zarówno rattan, jak i technorattan, to lekkie materiały. Są proste w obróbce, można uzyskiwać z nich dowolne kształty. Technorattan tak naprawdę imituje rattan. Po co? Dlatego, że jest to surowiec znacznie trwalszy, odporny na działanie promieni UV, wnikanie zabrudzeń. A tym samym bardziej wytrzymały i uniwersalny niż rattan, który wymaga starannej konserwacji. Ponadto, w przeciwieństwie do mebli rattanowych, technorattanowe nawet zimą można trzymać na dworze.

Meble ogrodowe z technorattanu są tańsze niż z rattanu, ich ceny sprawdzisz na meblobranie.pl, gdzie jednocześnie możesz zakupić je w korzystnych zestawach.

Jak wybrać ogrodowe meble z technorattanu?

Mimo iż technorattan jest trwalszym i tańszym materiałem niż rattan, to nie w każdym sklepie znajdziesz wysokiej jakości meble wykonane z tego surowca. Ale nie martw się, mamy dla ciebie kilka podpowiedzi.

Przede wszystkim unikaj mebli wykonanych z włókien PVC, które mogą się odkształcać pod wpływem wysokich lub niskich temperatur. Wybieraj wersje wykonane na stabilnym stelażu, zwiększającym trwałość całej konstrukcji.

A gdy decydujesz się na kanapy czy sofy z technorattanu, to zawsze zwracaj uwagę na to, czy poduszki, w które są wyposażone, nie odkształcają się, są plamoodporne. Najchętniej wybierane są poduszki ogrodowe z pianki tapicerskiej, to powinien być dobry wybór.

Rodzaje mebli ogrodowych

Dzięki temu, że technorattan można formować w dowolne kształty na etapie produkcji, znajdziesz wiele różnych mebli ogrodowych do wyboru. Od razu podpowiadamy, że zwykle najbardziej opłacalne są całe zestawy mebli, które zawierają krzesła i fotele z technorattanu, a także stoły. Najczęściej cena takiego kompletu jest niższa, niż zakup każdego z mebli z osobna, dodatkowo masz pewność, że wszystko będzie do siebie pasować.

Jeśli jednak zdecydujesz się na tę drugą opcję, to co znajdziesz? W sklepach zwykle dostępne są:

  • stoły z technorattanu;
  • leżaki technorattanowe;
  • sofy z technorattanu;
  • pufy krzesła z technorattanu.

To tyle, jeśli chodzi o meble. Ale oprócz tego możesz od razu dokupić donice czy skrzynie ogrodowe, które będą do nich pasować.

Znajdziesz zestawy w stylu marynistycznym, nowoczesnym czy prowansalskim, dzięki czemu bez problemu dopasujesz je do aranżacji ogrodu, domu. A co więcej, także i do wielkości tarasu, bo choć największy zachwyt wywołują duże komplety z kanapą i fotelami, to są także znacznie mniejsze, z okrągłym stołem i minimalistycznymi krzesłami.