Dekoracje na święta. Wielkie rzeczy małym kosztem.

Witajcie kochani.  Święta już niedługo, dlatego postanowiłam z wyprzedzeniem zadbać o świąteczny klimat mieszkania i przetrząsnęłam internety w poszukiwaniu ciekawych inspiracji, którymi teraz się podzielę.

Święta Bożego Narodzenia to zwiększone wydatki, dlatego też aby nie obciążać domowego budżetu w tym roku postanowiłam zrobić dekoracje świąteczne sama. Zobacz jakie propozycje wybrałam.

1. Złotem muśnięte naczynia

Świąteczne zdobienie kubka

Masz w domu mało ciekawe naczynia? Wykorzystaj je na ozdoby świąteczne np. wazony.

a1

Wystarczy złoty spray, kreatywność i Twoje chęci. Zobacz krok po kroku jak ozdobić wazon i naczynia. Jak ozdobić wazon na święta

2. Sztuczne świece z rolek po papierze kuchennym

 

swiecezrolekporecznikach

Takie sztuczne świece pięknie będą się prezentować na parapecie.

3. Świecące bombki

17 18
Zabawne świecące bombki powstałe z sztucznych świeczek led mogą zawisnąć nie tylko na choince. Wyobraźcie sobie np. girlandę na kominek.

4. Bałwanki z kapsli po napojach

kapsle
Z pewnością dzieci będą zachwycone takimi ozdobami.

5. Wazony z butelek po winie

wino

Butelki po winie to wdzięczny materiał dla artysty, powstają z nich lampy, świeczniki i na przekład jak tutaj wazony.

6. Lampiony ze słoików

sloiki
Prosty, a zarazem efektowny sposób na dekoracje wykonaną ze słoików.

7. Bombki z rolki po papierze toaletowym

papier

Z rolek po papierze toaletowym możemy wykonać bardzo wiele ciekawych ozdób. Obecnie sezon świąteczny więc dlaczego by nie zrobić z nich ozdób na choinkę lub do zawieszenia na ścianie. Tu znajdziecie link do instrukcji krok po kroku jak wykonać takie śliczne gwiazdy betlejemskie.

8. Choinka z plastikowych łyżeczek

choinka z plastikowych lyzeczek

Fantastyczny oraz genialnie prosty w wykonaniu pomysł choinki z łyżeczek plastikowych. Cały proces jak wykonać taką choinkę znajdziecie na  w tym linku – pochwalcie się nam efektami Waszej pracy 🙂

9. Ozdoby ogrodowe ze starych opon

opony

Nawet stare opony mogą posłużyć jako materiał na świąteczne ozdoby, w tym przypadku idealnie sprawdzają się w dekoracji ogrodu.

10. Ozdoby ogrodowe ze ściętych pieńków

dekoracje święta
Na koniec świetnie wykonane ozdoby z pieników drzew idealne zarówno do ogrodu jaki i do domu. Tu znajdziecie instrukcję link wykonania.

Mam nadzieję, że tak jak ja czujecie się zainspirowani i gotowi do działania, a więc do dzieła! Pochwalcie się nam swoimi dekoracjami!

Foto: internet