Design, który zbliża

Coraz mniej mamy czasu dla siebie, rodziny i przyjaciół. Tym bardziej na wartości zyskują chwile, w których możemy wspólnie zgromadzić się wieczorem w salonie. Nie oddzieleni od siebie ekranem smartfona czy telewizora. W otoczeniu designu, który wielowymiarowo wspiera jakość bezcennych relacji.

Obchodząca właśnie swoje 20-lecie Groundpiece w realizacji pracowni MoodWorks

– Włoskie sofy Flexform swym komfortem i wysublimowanym designem sprzyjają celebrowaniu wspólnych chwil.  Ucieleśniają ideę powrotu do źródeł, kiedy nasi przodkowie gromadzili się wokół ogniska w poszukiwaniu bliskości i poczucia bezpieczeństwa. Są nie tylko komfortowe, ergonomiczne i wykonane z najlepszej jakości materiałów. Ale ich formy – w kształcie litery L czy U lub ustawiane naprzeciwko siebie – pozwalają stworzyć zamknięty, intymny mikroświat. Rodzinny krąg. Taki, w którym rozmawiamy patrząc sobie w oczy, wspólnie milczymy czytając czy popadając w senną zadumę – komentują architektki Karina Snuszka i Dorota Kuć z pracowni MoodWorks.

 

Obchodząca właśnie swoje 20-lecie Groundpiece to sofa ikoniczna. Bestseller z portfolio Flexform, który cieszy się od lat niezmienną popularnością, a znajdziemy go w warszawskim showroomie Mood. Sofa jest niska, głęboka i przestronna. W kształcie litery L lub w wersjach 2- i 3-osobowych, które można stawiać naprzeciwko siebie. Niezwykle proporcjonalna w każdym calu. Forma sofy zapewnia optymalne podparcie, a miękkie i obszerne poduchy wypełnione gęsim puchem pozwalają znaleźć dla siebie optymalną, wygodną pozycję. Podłokietniki Groundpiece są odpowiedzią na rozmaite potrzeby funkcjonalne i estetyczne. To przylegające do boku sofy półki z blatem, na którym postawić można filiżankę kawy, a niżej umieścić prasę, książki, gry rodzinne.

Obchodząca właśnie swoje 20-lecie Groundpiece

Gregory zachwyca komfortem i jakością zastosowanych materiałów. Trudno też nie zauważyć dopracowanej formy tej sofy. W swojej wersji XL imponuje rozmiarem, a jednak lekkością, z wdziękiem pełniąc główną rolę w salonie. Sofa Gregory wsparta jest na aluminiowej ramie, co decyduje o jej wyjątkowości i trwałości. Metaliczna surowość podstawy przełamana jest ciepłym, eleganckim wykończeniem z tkaniny lub skóry zdobiącym jej odsłonięte części. Kolejne linie podkreślające proporcje sofy wyznaczają rypsowe lamówki poduszek siedziska. Siedząc i rozmawiając wieczorem po pracy i szkole, zanurzamy się w ergonomicznie przemyślanej sofie, będącej – dzięki wypełnionym gęsim puchem poduszkom i zagłówkom oparcia – synonimem wygody.

Sofa Gregory

Sofa Campiello ma otwartą, zapraszającą formę. Gościnną, definiowaną w oparciu o nowoczesną estetykę. Wsparta na charakterystycznych, odlanych z metalu płozach zdaje się lekko unosić. Dostępna w wersjach narożnej oraz -2 i 3-osobowych wyznacza strefę do bliskich nienachalnych spotkań. Proste wzornictwo sofy skrywa najwyższy komfort, a ten zapewniają siedziska i oparcia z warstwą gęsiego puchu. Również poduszki-wałki przewidziano dla wygody, przydadzą się do ergonomicznego podparcia szyi lub lędźwi.

Sofa Campiello

 

Sofa Newbridge tworzy zwartą, tapicerowaną wyspę o wyważonych proporcjach i miękkich konturach. Ciepłą i zachęcającą. Podstawy sofy, siedziska, oparcia siedzeń i podłokietniki mają tę samą grubość. Wypełnione są wyjątkowo miękką wyściółką z innowacyjnego, elastycznego materiału. Podłokietniki można regulować, nachylając ich kąt. W ten sposób zawsze dopasujemy je do wybranej przez siebie pozycji.

Sofa Newbridge

Idealne proporcje pomiędzy wysmakowanym designem, komfortem i potrzebą bliskości. Sofy Flexform są modułowe, wykonane z wysokiej jakości materiałów, ergonomiczne i dostępne w rozmaitych wersjach tapicerki. Pozwalają swobodnie kształtować oprawę do spotkań w rodzinnym kręgu. Czas na nie z pewnością się znajdzie. Markę Flexform oferuje showroom MOOD.

Więcej na: www.mood-design.pl