Dlaczego pompa ciepła i fotowoltaika to dobra inwestycja?

Fotowoltaika zdobyła nie bez powodu zdobyła uznanie Polaków. Pozwala na samowystarczalność energetyczną, jest ekologiczna i błyskawicznie obniża opłaty za prąd. Jednak w połączeniu z pompą ciepła, instalacja fotowoltaiczna jest w stanie stworzyć nieprawdopodobnie wydajny duet. Dlaczego? Przekonaj się.

Czym jest fotowoltaika?

Pod nazwą “fotowoltaika” kryją się panele słoneczne, montowane na dachu, i inwerter. To urządzenie jednym z najprostszych i zarazem najekologiczniejszych wariantów pozyskiwania energii jakie istnieje. Za pomocą promieniowania słonecznego tworzony jest prąd stały – niebezpieczny i nieużywany w urządzeniach. Z kolei inwerter, nazywany także falownikiem, zmienia prąd stały na zmienny – używany w naszych domach. Chcesz zobaczyć jak wyglądają przykładowe realizacje profesjonalnie założonej instalacji fotowoltaicznej na budynku? Możesz ją zobaczyć m.in na https://instalacjefotowoltaiczne.com/realizacje/

Dlaczego warto łączyć pompę ciepła z fotowoltaiką?

Są duety, które doskonale ze sobą współpracują. Pompa ciepła z fotowoltaiką jest jednym z nich. Dlaczego? Ponieważ jest niezwykle opłacalna ze względów zarówno finansowych, jak i ekologicznych. Pompa ciepła bazuje na źródłach odnawialnych, jednak wciąż potrzebuje dostępu do energii elektrycznej. Z kolei instalacja fotowoltaiczna jest ekologicznym i darmowym źródłem pozyskiwania prądu. Na https://instalacjefotowoltaiczne.com/pompa-ciepla-z-fotowoltaika/ znajdziesz oferty usług montujących to popularne rozwiązanie. Pamiętaj, że mając zamontowaną fotowoltaikę, Twoje urządzenia w pierwszej kolejności będą wykorzystywać wykonaną przez nią energię elektryczną.

Jakie zalety ma fotowoltaika do domu?

Przez wiele lat fotowoltaika kojarzona była z inwestycjami wielkich przedsiębiorstw, potrzebujących znacznej ilości energii elektrycznej. Czasy się jednak zmieniły i nikogo już nie dziwi fotowoltaika dla domu. Oszczędność, którą gwarantuje, to nie jedyne zalety. Przykładowo, fotowoltaika w domu z firmą Elektro Control cechuje się:

 

  • Profesjonalnym montażem i specjalistyczną wizją lokalną. Dzięki temu ustalenie najwłaściwszego miejsca pod instalację, biorąc pod uwagę kąt nachylenia dachu, jego wielkość, wysokość i nasłonecznienie terenu, zostanie odpowiednio przeprowadzone.

 

  • Trwałością. Fotowoltaika to ergonomiczne rozwiązanie na lata. Inwestycja szybko się zwróci, a Ty będziesz mógł cieszyć się darmowym prądem.

 

  • Możliwością magazynowania nadwyżek energii albo jej odsprzedaży i uzyskania znaczących zniżek u lokalnego dostawcy prądu.

 

  • Czystą energią – fotowoltaika jest w pełni bezpieczna dla środowiska i ludzi. Ponadto działa, nie emitując jakiegokolwiek hałasu.

 

  • Możliwością otrzymania na nią dofinansowania lub korzystnych pożyczek i systemów ratalnych, w pełni dostosowanych do Twoich potrzeb i możliwości budżetowych.

 

  • Prostym użytkowaniem – po montażu fotowoltaiki nie musisz martwić się o jej włączanie czy wyłączanie lub konserwację. Prąd sam się tworzy, a Ty masz pełen spokój.