DOMXS – skandynawski minimalizm bez wyrzeczeń

DOMXS jest to firma specjalizująca się w budowaniu małych, całorocznych, w pełni wystarczalnych domów jednorodzinnych stworzonych z myślą o wielbicielach nowoczesnego designu i prostych rozwiązań. Firmę założyli Ernest Rogalski oraz Paweł Piesiecki, architektem projektu jest Sebastian Kucharuk.

Wiele osób marzy o własnym domu. Często jego posiadanie przekracza możliwości finansowe i zostaje odłożone daleko na przyszłość. Marka DOMXS może przybliżyć każdego do spełnienia tych fantazji. Proponuje rozwiązanie niekonwencjonalne jednak doskonale wpisujące się w panujące trendy. W jej ofercie znajdują się budynki XS, spełniające rolę domów całorocznych. Przy minimalizmie, którym się cechują, zachowują jednocześnie wygodę, komfort oraz pełną użyteczność. Mało tego! Ten dom jest idealny dla wszystkich, którzy chcieliby przez cały proces budowy domu przejść bezboleśnie i w wyznaczonym terminie odebrać klucze.

Skandynawski Domek na miarę możliwości

Praktyczność, minimalizm, funkcjonalność – na to coraz częściej zwracamy uwagę podczas urządzania wnętrz. Zastanawiamy się ile jesteśmy w stanie wydać na własne lokum. Analizujemy jak zapewnić sobie wygodę na miarę własnych możliwości finansowych. Poza tym takie praktyczne i minimalistyczne podejście chyba zaczerpnęliśmy od Skandynawów, którzy urządzają swoje nieduże wnętrza przeważnie w jasnych barwach. Związane jest to przez wszystkim z ich strefą klimatyczną. Ciemne pomieszczenia nie sprzyjają życiu w notorycznym braku naturalnego światła. Zadaniem Domku XS jest zapewnić jego mieszkańcom poczucie, iż korzystają z dobrodziejstwa promieni słonecznych. Dlatego jedna z jego ścian, jest od podłogi aż po szczyt dachu całkowicie przeszklona. Dzięki temu surowe wnętrze budynku, utrzymane w duchu skandynawskiego minimalizmu i nawiązujące do wnętrz industrialnych, jest zaskakująco jasne.

Biuro DOMXS

Biuro DOMXS to jednocześnie prototyp budynku. Znajduje się na Podlasiu w KRAINIE OTWARTYCH OKIENNIC. Jego właściciele z przyjemnością prezentują klientom swoją ofertę czyli domy oparte na prostej i sprawdzonej konstrukcji drewnianej, stalowej, wykonane z najlepszych jakościowo materiałów, stawiane na klasycznych fundamentach. Ściany wewnętrzne budynku wykonane są, podobnie jak schody prowadzące na antresolę, z materiału wybranego przez klienta. Domek XS każdy może dowolnie wykończyć. W pokazowym prototypie właściciele  zaproponowali płytę OSB, betonową wylewkę na podłodze, czarne kable od instalacji elektrycznej na ścianach.  Dzięki temu surowe wnętrze budynku nawiązuje do stylu wnętrz industrialnych, jednak są klienci, którzy na wykończenie  zamawiają drzewo sosnowe zamiast OSB. Nie wpływa to na cenę, a dom wykończony w ten sposób doskonale wpisuje się w styl skandynawski.

Każdy domek XS jest niepowtarzalny. Na potrzeby klienta wykonywany jest indywidualny projekt układu ścian wewnętrznych, wybierane kolory blach i gatunki drewna. Dodatkową zaletą jest to, że można go rozbudować o kolejny DOMXS z oferty, oczywiście jeśli pozwala na to powierzchnia działki.

Dwa warianty DOMXS

  • Wariant A (BUDYNEK NA ZGŁOSZENIE) 45-50 metrów kwadratowych.
  • Wariant B (DOM JEDNORODZINNY) 45-125 metrów kwadratowych.

Wariant A (cena 135000 PLN netto + VAT 8%)

Jest to tzw. BUDYNEK REKREACJI INDYWIDUALNEJ. Proces przygotowania budowy jest prosty. Wystarczy złożyć w urzędzie odpowiednie dokumenty. Firma pomaga je przygotować po uprzednim zapoznaniu się z warunkami zabudowy i miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego. Na decyzję czeka się około miesiąca. Jeżeli urząd nie zgłosi uwag (stosownie do nowego prawa budowlanego), można od razu budować jeden budynek na każde 500m2 działki. Powierzchnia użytkowa parter: 28,97m2 Powierzchnia użytkowa antresola: 17,8m2 Powierzchnia użytkowa razem: 46,77m2.

W ramach tego wariantu można również zamówić opcję kontenera, czyli domu, który zostanie złożony na działce z czterech gotowych elementów.  Powierzchnia użytkowa parter: 32m2 Powierzchnia użytkowa antresola: 18,30m2 Powierzchnia użytkowa razem: 50,30m2.

Wariant B (cena w zależności od powierzchni od  145000 PLN netto + VAT 8% do  375000 PLN netto + VAT 8%)

W tym wariancie DOMXS to dom jednorodzinny o powierzchni użytkowej od 46,77 m2 do 124 m2. Przy realizacji budowy tego budynku uwzględniane są standardowe procedury budowlane. Przed przystąpieniem do budowy należy złożyć w urzędzie projekt budowlany opracowany przez architekta DOMXS, który zapoznał się z wypisem i wyrysem miejscowego planu zagospodarowania. Na decyzję urzędu czeka się około miesiąca. Jeśli urząd nie zgłosi uwag można rozpoczynać budowę!

Domxs 45 – powierzchnia użytkowa parter: 28,97m2 Powierzchnia użytkowa antresola: 17,8m2 Powierzchnia użytkowa razem: 46,77m2;
Domxs 65 –  powierzchnia użytkowa parter: 44m2 powierzchnia użytkowa antresola: 20m2 powierzchnia użytkowa razem: 64m2;
Domxs 95 –  powierzchnia użytkowa parter: 61m2 powierzchnia użytkowa antresola: 32m2 powierzchnia użytkowa razem: 94m2;

Domxs 125 – powierzchnia użytkowa parter: 92m2 powierzchnia użytkowa antresola: 32m2 powierzchnia użytkowa razem: 124m2.

Czas realizacji DOMXS

Domek XS powstaje szybko! Od momentu uzyskania pozwolenia na budowę, firma przygotowuje teren i zaczyna prace:

  1. fundamenty z kanalizacją i szambem ekologicznym: do 1 tygodnia;
  2. konstrukcja DOMXS wraz z kompletnym zadaszeniem, oknami i systemem hydraulicznym do 1 tygodnia;
  3. minimalna jednotygodniowa przerwa w celu wentylacji i schnięcia szlichty (suchej posadzki);
  4. wykończenie DOMXS w stanie deweloperskim do 1- 2 tygodnia.

W taki sposób, po upływie niespełna 3 miesięcy od uzyskania pozwolenia na budowę mamy dom w stanie deweloperskim.

Więcej informacji na stronie internetowej firmy, na profilu na FB, oraz folderze skierowanym do klientów. Sporo zdjęć znajdziecie tez na Instagramie.