Dwie nowości Noti projektu Niokodema Szpunara

– Krzesło Eke i fotel Algo łączy wspólny mianownik: minimum środków i maksimum komfortu. Doskonale wpisują się w charakter Noti, który cechuje czystość i prostota form. Uniwersalne modele powstały z myślą o domach i przestrzeniach komercyjnych –  o swoich projektach dla Noti mówi Nikodem Szpunar.

 

Nowości miały oficjalną premierę pod koniec września w warszawskim Noti Studio. Flagowy showroom marki ulokowany jest w stuletniej willi, w której realizowana jest idea domu otwartego. Miejsce spotkań tematycznie związanych z designem, architekturą i sztuką. Dlatego tu właśnie zaprezentowane zostały fotel Algo i krzesło Eke, projektu Nikodema Szpunara.

 

Fotel Algo

Algo to nieduży, zgrabny fotel o organicznej linii i subtelnej, ażurowej konstrukcji. Pomimo swojej wizualnie delikatnej formy, zapewnia wysoki poziom komfortu siedzenia. Jego dodatkowym atutem jest to, że nie zajmuje wiele miejsca. Model występuje w dwóch opcjach wykończenia.  Z twardym siedziskiem i oparciem wykonanym ze sklejki bukowej, wykończonej okleiną dębową (z podłokietnikami dębowymi zawsze w kolorze okleiny). A także jako fotel miękko tapicerowany (z podłokietnikami dębowymi). Szeroka oferta tkanin oraz wykończeń Noti stwarza szerokie możliwości spersonalizowania fotela. Nowość przeznaczona jest do mieszkań oraz przestrzeni publicznych.

Fotel Algo, proj. Nikodem Szpunar

 

 

 

Krzesło Eke

Eke jest niewielkim krzesłem o wizualnie lekkiej i wyrafinowanej konstrukcji. Jego prosta sylwetka zwraca uwagę subtelnie profilowanymi sklejkami z dębowym fornirem, a także przemyślanym sposobem tapicerowania. Najbardziej charakterystycznym elementem tej nowości Noti jest przeplot stalowych rurek stelaża. Ten swego rodzaju węzeł nadaje projektowi niepowtarzalność i wyrazistości. Zdecydowane i zauważalne kąty pochylenia nóg i oparcia są źródłem nazwy dla rodziny Eke (kąt po niemiecku).

Minimalna, precyzyjnie zaprojektowana ilość detali sprawia, że krzesło doskonale wpisuje się w różnorodne przestrzenie, zachowując jednocześnie swój charakter. A ten podkreślany jest przez wiele typów wykończenia. Od naturalnego rysunku forniru oparcia i siedziska, po tapicerowane, miękkie wykończenie. Szeroki wybór tkanin pozwala zindywidualizować wygląd mebla. Eke przeznaczone jest do domów jak i do przestrzeni komercyjnych – w nich szczególnie sprawdzi się wersja twarda, która jest sztaplowana.

– Oba meble są całkowicie „szczere” w konstrukcji i niczego nie ukrywają. Możemy zajrzeć w każdy ich zakamarek i zobaczymy, że są zadbane zarówno od strony projektowej, jak też produkcyjnej – podsumowuje projektant Nikodem Szpunar. Modele Algo i Eko, podobnie jak wiele innych nowości polskiej marki obejrzeć można w Noti Studio.

 

Krzesło Eke, proj. Nikodem Szpunar
Krzesło Eke, proj. Nikodem Szpunar
Krzesło Eke, proj. Nikodem Szpunar

 

Nikodem Szpunar

Projektant, absolwent Wzornictwa na ASP w Warszawie oraz National College of Art and Design w Dublinie. Zajmuje się projektowaniem mebli i przedmiotów wyposażenia wnętrz zarówno do produkcji przemysłowej jak też krótko seryjnej. Poza markami, współpracuje z agencjami kreatywnymi, z instytucjami kultury przy projektach ekspozycji oraz projektach z pogranicza sztuki. Był nagradzany między innymi tytułami: Dobry Wzór, International Furniture Design Award (Asahikawa), Make me! czy Must Have. Otrzymał tytuł Projektanta Roku (2019) od Arena Design. www.studioszpunar.com

 

NOTI STUDIO

Flagowy showroom marki na początku roku ulokował się w zabytkowej wilii wybudowanej w 1923 roku. Nowe miejsce służy nie tylko wszechstronnej prezentacji oferty polskiej marki. Jest również punktem spotkań biznesowych, projektowych oraz warsztatowych dla klientów indywidualnych, inwestorów, architektów i projektantów. W ramach swoich działań NOTI STUDIO pragnie również integrować środowiska biznesowe, artystyczne i dziennikarskie. Zaprasza swych gości do wymiany poglądów i dyskusji na temat designu.

Projekt wnętrz NOTI STUDIO jest wspólnym dziełem Piotra Kuchcińskiego oraz zespołu pracowni Hejduk Architekci. Tonacja kolorystyczna tego miejsca zainspirowana została światem natury. Tu odcienie ziemi, piasku, kamienia i zieleni połączone z bielą i czernią tworzą pełną harmonii przestrzeń.

Więcej na: https://www.instagram.com/noti_studio/