Elektronarzędzia ogrodowe – sprawdź co jest niezbędne.

Dbanie o przydomowy ogród może być proste i przyjemne, jeśli posiada się odpowiedni sprzęt do pielęgnacji roślin. Wybór elektronarzędzi powinien być dopasowany do wielkości ogrodu, ale też do rodzaju roślin, które w nim rosną. Właściciele dużych ogrodów, gdzie rosną wysokie drzewa liściaste i iglaste, będą potrzebowali profesjonalnego sprzętu, aby utrzymać zieleń w ryzach. Dowiedz się, jak dobrać elektronarzędzia ogrodnicze do swojego zielonego zakątka.

Ekspresowe przycinanie krzewów

Krzewy wymagają regularnego cięcia, które pomoże zachować ich pokrój, zagęści je oraz pozwoli wytworzyć kwiaty lub owoce. Regularne cięcie jest szczególnie istotne w przypadku żywopłotów. Do pielęgnacji gęstych szpalerów sprawdzą się profesjonalne nożyce elektryczne do żywopłotu. Sprzęt pozwala na szybkie formowanie, ścinanie i skracanie pędów. Do dużych ogrodów lepiej wybrać nożyce do żywopłotu akumulatorowe, wtedy nie ogranicza Cię długość kabla, tym sprzętem można swobodne ciąć w trudnodostępnych miejscach. To też urządzenie idealne do ogródków działkowych oraz do sadów. Ciekawym rozwiązaniem jest też urządzenie dwa w jednym. Nożyce oraz piła do żywopłotu na wysięgniku mogą pomóc w pielęgnacji starszych, wysokich roślin, które mają grubsze, często zdrewniałe pędy. Proste nożyce ogrodowe będą przydatne podczas przycinania niewielkich krzewinek lub bylin. Świetne nadają się do skracania wrzosu, lawendy, wycinania przekwitłych kwiatostanów róż i hortensji. Nożyce elektryczne znacznie przyspieszą odświeżanie rabat kwiatowych, to też praktyczne narzędzie do przycinania trawy na obrzeżach trawników.

 

 

Zabiegi pielęgnacyjne w sadzie i przycinanie wysokich drzew

Wysokie drzewa w ogrodzie wyglądają imponująco, ale są dość kłopotliwe, zwłaszcza jeśli trzeba je przyciąć. Odcinanie grubych konarów jest możliwe tylko, jeśli posiadasz profesjonalną pilarkę. W dużych ogrodach świetnie sprawdzi się piła łańcuchowa marki Dedra. Sprzęt jest bardzo prosty w obsłudze, ma nowoczesne rozwiązania techniczne, np. beznarzędziowy system napinania łańcucha. Ta pilarka akumulatorowa pozwoli na szybkie skrócenie gałęzi w sadzie, przyda się też podczas majsterkowania w warsztacie. Przycinanie gałęzi na wysokościach ułatwia piła akumulatorowa do gałęzi. Model Oregon Debra pozwala na cięcie gałęzi nawet na wysokości 5 m. Dzięki temu prace w sadzie oraz w ogrodzie są bezpieczne, a Ty nie potrzebujesz drabiny. Sprzęt nie waży dużo, dlatego cięcie jest łatwe i precyzyjne. Pilarka ma też funkcję regulowania kąta cięcia, co pozwala na optymalne dopasowanie piły do gałęzi. W małych ogrodach, gdzie rosną niewielkie krzewy i drzewka, przyda się piła szablasta akumulatorowa, inaczej zwana lisim ogonem. To również dość uniwersalny sprzęt, którym śmiało można ciąć tworzywo sztuczne, a nawet metal.

Wybierając elektronarzędzia ogrodowe, warto stawiać na sprawdzony i profesjonalny sprzęt, który jest łatwy w obsłudze, bezawaryjny oraz dostosowany do potrzeb. Wszystkie potrzebne narzędzie do swojego ogrodu znajdziesz tu: narzedzia24na7.pl. Warto również pomyśleć o kosiarce, która pomoże właściwie zadbać o gęsty i intensywnie zielony trawnik.