Fotel do karmienia – must have rodzicielskiej wyprawki

Fotel do karmienia powinien być nieodzownym elementem rodzicielskiej wyprawki. Bez względu na to czy przyszła mama zamierza karmić swoje dziecko piersią czy też butelką warto zadbać o to by ta czynność była przyjemnością i nie powodowała obciążeń kręgosłupa. Czym kierować się przy doborze fotela do karmienia? Jaki fotel do karmienia wybrać? 

Współczesne pokoje dziecięce i kąciki dla dzieci są często pomieszczaniami  bardzo estetycznymi, gdzie każdy element jest starannie zaprojektowany i dopasowany do stylistyki reszty powierzchni mieszkalnej. Wielu projektantów wyposażenia wnętrz wzięło pod uwagę fakt, że coraz więcej osób lubi przebywać w pięknych wnętrzach oraz otaczać się wyjątkowymi przedmiotami, co znalazło swoje odzwierciedlenie również w projektach foteli do karmienia. Wzornictwo brył, dobór kształtów i materiałów foteli do karmienia wpisuje się idealnie we współczesne trendy wyposażenia wnętrz, dzięki czemu dostępne na rynku fotele do karmienia nie tylko pięknie będą komponować się w pokojach dziecięcych, ale również umiejscowione w pokoju dziennego czy tez salonie stać się mogą doskonałym elementem dekoracyjnym wnętrza. Wszechstronności i uniwersalność brył foteli do karmienia dla mam sprawia że fotel taki będzie również pięknie się prezentował we wnętrzu po okresie karmienia. Może służyć latami i przywoływać swoim wyglądem piękne wspomnienia związane z okresem wczesnego dzieciństwa dziecka.

Wygoda

Bardzo ważnym elementem wyposażenia domu każdej nowoczesnej i dbającej o swoją wygodę oraz zdrowie mamy jest fotel do karmienia. Chcąc wybrać fotel idealny do karmienia dziecka warto wziąć pod uwagę przede wszystkim wygodę, bo na karmienie dziecka każda mama poświęci długie godziny. Bywa, że nakarmienie noworodka zajmuje nawet 1,5 godziny i wymaga bardzo częstego dostawiania do piersi czy też dokarmiania butelką. Brak odpowiednio wyprofilowanego wygodnego fotela do karmienia, bez należycie podpartych pleców można doprowadzić do kontuzji i problemów zdrowotnych niosących za sobą bolesne długotrwałe konsekwencje. Warto zadbać o komfort inwestując w odpowiedni wygodny fotel do karmienia by jak najwygodniej, najprzyjemniej i bez pośpiechu móc karmić dziecko.

Regulowane oparcie

Dostępnych jest bardzo dużo ciekawych modeli foteli do karmienia dla mam, a jednym z nich jest fotel z możliwością pięciostopniowego rozłożenia oparcia. Takie rozwiązanie z pewnością sprawdzi się podczas np. nocnego karmienia piersią. Wygodnie usytuowana mama w pozycji półleżącej może przy okazji karmienia wypoczywać lub nawet zdrzemnąć się. Fotelem po rozłożeniu oparcia wraz z dedykowany do fotela podnóżek zmienia się w wygodną leżankę na której można wypoczywać w komforcie nawet bardzo długie godziny.

Fotel na płozach

Kolejnym modelem wartym uwagi jest fotel na płozach. Wzorowany na klasyczny fotel Uszak o skandynawskim charakterze świetnie będzie się sprawdzał we wszystkich rodzajach wnętrz, od klasycznego wnętrza po te o stylistyce bardziej nowoczesnej. Dzięki funkcji delikatnemu kołysaniu fotel może być pomocny nie tylko podczas karmienia ale również podczas usypiania dziecka np. w trudnym okresie ząbkowania. Taki fotel do karmienia dla mamy to świetny sposób na wyciszenie dziecka i relaks dla zmęczonej trudami macierzyństwa mamy.

Podparcie rąk

Podparcie rąk jest szczególnie istotne jeśli kobieta zamierza karmić piersią. Idealny fotel do karmienia piersią powinien posiadać odpowiednie podparcie dla rąk mamy. Karmiąc dziecko kobiety podtrzymują główkę dziecka ręką, która bez podparcia drętwieje i przyczynia się do dyskomfortu. Z odpowiednim podparciem rąk gadżet w postaci poduszki do karmienia jest zbędny.

Podnóżek

Wiele modeli foteli do karmienia ma dedykowany do fotela podnóżek, który umożliwi nie tylko karmienie ale również wypoczynek bez uczucia zdrętwiałych nóg. Dzięki dodaniu do fotela podnóżka fotel zdobywa na funkcjonalności zmieniając się w strefę relaksu umożliwiającą nawet sen.

 

Jeśli jesteś przyszłą mamą, bądź dopiero planujesz powiększyć rodzinę  to koniecznie robiąc wyprawkę noworodka zaplanuj kącik do karmienia dziecka z wygodnym fotelem. Wygodny fotel do karmienia  stał się swoistym must have wyprawki nowoczesnej i świadomej mamy, która ceni sobie wygodę, ergonomię i nowoczesny design.