Frames by Franke – prestiżowa linia urządzeń kuchennych

Frames by Franke to kwintesencja całościowego myślenia o kuchni. Linia urządzeń kuchennych wyróżnia się wyszukanym wzornictwem i zaawansowanymi funkcjami. Dzięki prestiżowej kolekcji Franke kuchnia staje się wizytówką domu i spełnia wyrafinowane oczekiwania amatorów gotowania.

Fot. Prestiżowa linia urządzeń Frames by Franke

Linia Frames by Franke

Linia Frames by Franke powstała z myślą o najbardziej wymagających użytkownikach. A są nimi osoby lubiące otaczać się przedmiotami starannie zaprojektowanymi, zwracające uwagę na detale i ceniące wygodę użytkowania. Frames by Franke udowadnia, że spełnienie tych wymogów w przypadku sprzętów kuchennych jest jak najbardziej możliwe. I nie mówimy tylko o piekarniku czy płycie indukcyjnej. Linia ta bowiem oferuje także kompletne wyposażenie kuchni, od zlewozmywaków i baterii, poprzez urządzenia kompaktowe jak ekspres do kawy, do okapów oraz wielu przydatnych akcesoriów. Dzięki temu cała kuchnia urządzona może zostać w prawdziwie spójny sposób. W ramach Frames by Franke znajdziemy aż 59 elementów, umożliwiających perfekcyjne dopasowanie wyposażenia do potrzeb użytkowników. Co ważne, urządzenia dostępne są w różnych wymiarach i wariantach funkcji.

Fot. Prestiżowa linia urządzeń Frames by Franke

A co jest dla nich wspólne? Podpowiedź podsuwa już nazwa linii. „Frames” odwołuje się do motywu dekoracyjnej ramki okalającej modele z serii. Delikatny stalowy element w subtelny sposób wzbogaca minimalistyczne wzornictwo Frames by Franke. Charakterystyczna ramka w symboliczny sposób nawiązuje do ponad stuletniej historii firmy w produkcji stalowych zlewozmywaków.

Fot. Prestiżowa linia urządzeń Frames by Franke

Same urządzenia dostępne są w kolorze czarnym i „szampan”. Oba doskonale pasują do najmodniejszych wykończeń mebli, które czołowi producenci prezentują od kilku sezonów na targach EuroCucina w Mediolanie.

Wnętrza apartamentów wysokiej klasy

We wnętrzach wysokiej klasy apartamentów lub domów ważna jest konsekwencja w stosowaniu odpowiedniej jakości rozwiązań. Dlatego we wszystkich pomieszczeniach pojawiają się meble i akcesoria starannie zaprojektowane i wykonane z najwyższej jakości materiałów i z dbałością o detale. Ta zasada dotyczy również kuchni. Elegancja mebli kuchennych nie ustępuje salonowym, szczególnie pod względem szlachetnych wykończeń: lakier, fornir, lite drewno, marmur, stal czy szkło lub spieki na frontach. Z tego powodu ważne jest dobranie do mebli odpowiedniej klasy urządzeń kuchennych, które wkomponują się w całość aranżacji wnętrza i będą też funkcjonalne – komentują arch. Dorota Kuć i arch. Karina Snuszka z pracowni Mood Works.

Wzornictwo dla koneserów

Wzornictwo dla koneserów to pierwsze czym Frames by Franke przyciąga uwagę. Ale przyjrzyjmy się również zaawansowanym funkcjom urządzeń. Wśród nich prawdziwą „gwiazdą” jest piekarnik, który umożliwia przygotowanie równocześnie 4 potraw bez przenikania się smaków i zapachów (zdobywca nagrody Design Award 2016). Po wybraniu tego programu piekarnik przeprowadzi nas przez cały proces, a odpowiednie komunikaty pojawią się na kolorowym wyświetlaczu. Wyobraźmy sobie piekące się jedna na drugą: przystawkę z krewetkami, jagnięcinę na danie główne i delikatne ciasto kokosowe. W tym czasie ekspres do zabudowy przygotuje ulubioną kawę.

Fot. Prestiżowa linia urządzeń Frames by Franke

Zdążyliśmy się już przyzwyczaić do programów automatycznych w piekarnikach. We Frames by Franke są one dostępne również w wygodnie sterowanych płytach grzewczych (sterowany jednym palcem Slider). Za jednym dotknięciem przygotujemy najpopularniejsze potrawy – gotowanie staje się prostsze i nie wymaga od nas nieustannego dozoru. Pola grzewcze typu Flexi można połączyć ze sobą, dzięki temu duże garnki mogą̨ być́ równo podgrzewane.

Fot. Prestiżowa linia urządzeń Frames by Franke

Z kolei dwa modele płyt gazowych mają precyzyjne pokrętła, żeliwne ruszty i pionowe płomienie umożliwiające szybsze gotowanie. Większa płyta wyposażona jest też w piąty palnik typu „wok” z podwójnym pierścieniem ognia.

Linia oferuje również okapy wertykalne wyspowe i ścienne oraz model nablatowy, który posiada możliwość wysuwania się do połowy, co jest przydatne przy gotowaniu w niskich naczyniach i patelniach.

Fot. Prestiżowa linia urządzeń Frames by Franke

W serii nie mogło oczywiście zabraknąć kilku modeli zlewozmywaków i baterii z praktycznymi funkcjami wylewek. Wykonane ze stali modele mają proste, eleganckie formy. Całość kolekcji Frames by Franke dopełniają akcesoria do zlewozmywaka. Znajdziemy tu kilka wkładek ociekowych i tac w różnych wielkościach. Wielozadaniową rollmatę czy nowatorską, podświetlaną niczym ekran smartfona, deskę Lightboard z funkcją wagi.

Więcej na: www.franke.pl/ks