Funkcjonalna łazienka bez względu na wymiar

Najważniejszą zasadą podczas projektowania łazienki jest zaplanowanie jej w taki sposób, by była w pełni funkcjonalna. Nawet niewielki metraż można odpowiednio zagospodarować. Wystarczy, że zastosujesz się do kilku najważniejszych zasad, o których przeczytasz poniżej.

Najpierw funkcjonalność potem wygląd

Łazienka powinna być urządzona w taki sposób, by korzystanie z niej było komfortowe i bezproblemowe. W zależności od potrzeb domowników należy zastosować odpowiednie rozwiązania, które podniosą jej funkcjonalność.

Jedną z najważniejszych zasad, o których nie można zapominać jest zachowanie odpowiednich odległości podczas montażu urządzeń sanitarnych. Zazwyczaj powinno się zachować następujące wymiary powierzchni: umywalka – 65×100 cm, wanna – 70×100 cm, sedes – 85×85 cm, bidet – 70×100 cm. Wymiary te powinny być dostosowane do indywidualnych potrzeb użytkowników.

Warto również zwrócić uwagę na rodzaj wybranych płytek. Za najlepszą opcję można uznać zakup modeli posiadających antypoślizgową powierzchnię – podczas użytkowania będą bezpieczne dla każdego użytkownika. Nie bez znaczenia jest również zastosowana w danym wnętrzu kolorystyka. Zaleca się, by wybierać maksymalnie 3 różne kolory, które nie wprowadzą chaosu do wnętrza. Łazienka to również miejsce relaksu, dlatego szczególną uwagę należy przywiązywać do kluczowych elementów wyposażenia. Funkcjonalna łazienka zapewni komfort użytkowania każdemu domownikowi – podczas jej urządzania warto zastosować przemyślane rozwiązania.

Meble zwiększające funkcjonalność

Podczas urządzania łazienki należy również pamiętać, by meble łazienkowe były spójne z dominującym w niej stylem. Równie ważne jest, by ich wielkość była dopasowana do metrażu łazienki – zbyt małe nie pomieszczą wszystkich niezbędnych akcesoriów, zbyt duże mogą sprawiać wrażenie przytłoczenia i w znacznym stopniu obniżyć komfort użytkowania łazienki.

Meble do łazienki powinny być wykonane z odpornych na wilgoć i uszkodzenia materiałów. Inwestycja w wysokiej jakości meble to decyzja, z której będziesz zadowolony przez wiele lat. Meble zachowają swój świetny wygląd, a łazienka wciąż będzie się atrakcyjnie prezentować.

Funkcjonalne meble do łazienki powinny posiadać odpowiednią ilość półek oraz szuflad. Dzięki nim zyskasz niezwykle potrzebne w każdej łazience miejsce do przechowywania, które zagospodarujesz według własnych potrzeb. Najczęściej wybierane są zestawy składające się z szafki pod umywalkę, szafki z lustrem oraz słupka. Bogaty wybór mebli łazienkowych sprawia, że każdy znajdzie dla siebie odpowiedni model.

Ergonomiczna łazienka jest marzeniem niejednej osoby. Warto zadbać o przemyślany montaż wszystkich niezbędnych elementów, by korzystanie z nich było w pełni komfortowe.

Dodatki łazienkowe zwiększające funkcjonalność

Oprócz ceramiki oraz armatury równie ważne są dodatki łazienkowe. Podczas wybierania tego rodzaju akcesoriów warto zwrócić uwagę, by były funkcjonalne i ułatwiały wykonywanie codziennych zabiegów pielęgnacyjnych. Śmiało można do nich zaliczyć wszelkiego rodzaju pojemniki z uchwytami, półki oraz przegrody, które można umieścić w dedykowanych im szafkach. W zauważalnym stopniu ułatwi to codzienną higienę i pielęgnację. Równie pomocne mogą być – pełniące nierzadko kilka funkcji – stojaki lub uchwyty. W zależności od potrzeb można zdecydować się na całą serię dodatków, dzięki czemu aranżacja zyska na atrakcyjności.

Akcesoria łazienkowe, które dostępne są w naszym sklepie www.lazienkiabc.pl, pomogą nie tylko zachować porządek w łazience, ale staną się również ciekawym uzupełnieniem aranżacji. Bogaty wybór tego rodzaju dodatków pozwala w pełni dopasować je do panującego we wnętrzu stylu. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą – jesteśmy pewni, że szeroki wybór produktów pozwoli w sposób kompleksowy wyposażyć Twoją łazienkę.