Garderoba dbająca o higienę

Dziś większą uwagę zwracamy na higienę i rozwiązania, które pozwalają nam ją zachować. Okazuje się, że niektóre szafy na ubrania mogą być w tym pomocne. A to dzięki specjalnym modułom czyszczącym, które wykorzystują technologie stosowane w szpitalach.

Po tygodniach spędzonych w czterech ścianach wreszcie możemy wyskoczyć do ulubionej kawiarni lub restauracji. Tętniące życiem miasto przyciąga nas jak magnes, ale na naszej odzieży zostawia zapachy, alergeny i drobnoustroje. Dlatego często po powrocie do domu w pierwszym odruchu chcemy wrzucić ubranie do pralki.

Najczęściej nasza odzież zamiast prania wymaga jedynie odświeżenia. W warunkach domowych jest to możliwe dzięki specjalnemu systemowi modułów czyszczących instalowanych w niektórych modelach szaf marki LEMA. Jest to jedyne na świecie tego typu rozwiązanie, które producent nazywa „oddychającą garderobą”. Zainstalowany w górnej części szafy moduł czyszczący eliminuje ponad 90% zapachów w przechowywanej odzieży i obuwiu (zarówno w tkaninach, jak i w skórach). Usuwa również bakterie, alergeny i pleśń, wykorzystując do tego technologie stosowane w szpitalach i lotnictwie.

Jak działa ta „czyszcząca szafa”? Urządzenie wykorzystuje nanontechnologię i opracowaną specjalnie lampę UV. Wszystko zamknięte jest w module, przez który przechodzi zasysane z szafy powietrze, a reakcja fotochemiczna niszczy drobnoustroje i rozkłada odpowiedzialny za nieprzyjemny zapach tlenek węgla. Dodatkowo wykorzystywana jest tu opatentowana technologia uwalniania od kurzu PCO-PX5 z fotokatalitycznym utlenianiem. Proste w obsłudze urządzenie pracuje w dwóch trybach – 2h i 8h. Abu je uruchomić wystarczy włączyć przycisk na wewnętrznej ścianie szafy.

Moduł nie zajmuje wiele miejsca, a wykończony jest elegancką i higieniczną stalą szlachetną. Może zostać zainstalowany na życzenie klienta w jednej lub kilku wybranych częściach szafy. Najlepiej tam, gdzie przechowujemy buty i najbardziej kłopotliwe w czyszczeniu ubrania, takie jak garsonki czy garnitury. Air Cleaning System to idealne rozwiązanie dla ceniących czystość, wrażliwych alergików, ale również dla entuzjastów dobrego stylu i nieskazitelnego wyglądu.

Garderobę LEMA wyposażoną w Air Cleaning System obejrzeć można na ekspozycji w warszawskim showroomie MOOD. Garderoby i szafy są głównymi produktami włoskiej marki. Wśród kolekcji LEMA znajdziemy również szeroki wybór mebli do salonu, jadalni czy sypialni.

Więcej na: www.mood-design.pl

Jak działa system LEMA Air Cleaning System:

https://www.youtube.com/watch?v=i8aJcqIZAgw

https://www.youtube.com/watch?v=hwdS7wKwLjw