Home Staging – jak zrobić by zarobić na nieruchomościach.

Na pewno słyszeliście o Home Stagingu, mówi o tym nawet telewizja śniadaniowa – elegancka pani doradza, co we wnętrzu powinno się znaleźć, a co zniknąć, a ekipa robi remont kapitalny w 2 dni. He he, nie do końca tak to wygląda w „realu”, ale to nie znaczy, że HS nie działa!

Na „Zachodzie” jest rzeczą normalną, że chcąc sprzedać nieruchomość myśli się najpierw o przygotowaniu jej, a jeśli nie ma się do tego głowy, do akcji wkracza Home Stager. Kowalski na ogół jednak uważa, że jest to wyrzucanie pieniędzy w błoto, nie po to chce sprzedać / wynająć nieruchomość, żeby wydawać na nią pieniądze. Kowalski chce przecież zyskać! I to myślenie widać kiedy otwiera się dowolny portal ogłoszeniowy – zdjęcia robione komórką, niedoświetlone, przedstawiające obrazy „nędzy i rozpaczy”. Kupujący ma wrażenie, że wybiera między złym, a gorszym.

Pokażę Wam jednak, że przeprowadzenie metamorfozy powoduje, że wszyscy czują się wygrani:

Właściciel nieruchomości – bo sprzedał drożej niż zakładał, Nabywca – bo dostał nieruchomość w pełni mieszkalną, nie bubla, i to jeszcze w budżecie(!), Home Stager – bo wykonał kawał dobrej roboty i kolejny raz udowodnił, że HS się opłaca ☺ Poniżej efekty:

Po przeprowadzeniu HS Właściciel podwoił swój zysk z najmu. Najemcami zostali studenci pochodzący z drugiego końca Polski, obejrzeli mieszkanie i odwołali kolejne umówione wizyty, wzięli to mieszkanie „z miejsca”.

Home Staging

Inny przykład – mieszkanie w stanie deweloperskim, bardzo skromny budżet na wykończenie wnętrz. Inwestycja jednak zwróciła się w 2,5 miesiąca dzięki wakacyjnemu najmowi mieszkania na doby. Od jesieni najem długoterminowy przynosi Właścicielowi zysk ok. 2000 zł netto miesięcznie.

A tu mieszkanie w starym bloku, pierwszy remont od 40 lat! Postanowiłam utrzymać klimat vintage. Metamorfoza kosztowała ledwie 4500 zł (mieszkanie 3 pokojowe, 55 m2), a wartość nieruchomości została podniesiona o jakieś 25 000 zł (ok. 10%)

Zapraszam po usługi i porady, piszcie śmiało . W końcu teraz wiesz, że każda nieruchomość zasługuje na dopieszczenie, a Ciebie po prostu na to stać (lub nie stać Cię na straty ;D).

Pozdrawiam, Martyna Placzyńska.

Zapraszamy na https://soluspartner.pl/  i oczywiście dyskusji na temat Home Stagingu w komentarzach.

Z autorką tego artykułu, będziecie mieli okazję spotkać się na targach Home Decor w Poznaniu w dniu 15 marca 2017, na stoisku DecoDom hala 6a stoisko 38a, na które serdecznie zapraszamy.