Idealne spanie – gdzie się wyposażyć?

W adaptacji wnętrz, sypialnię urządzamy z dużą starannością. Wybieramy meble, kolor ścian, akcesoria. Ale żeby zapewnić sobie jak największy komfort, do wypoczynku i relaksu w sypialni potrzebujemy akcesoriów do spania tj. łóżka tapicerowane czy materace. Jakie jest idealne łóżko? Jakie są rodzaje łóżek? Co jest istotne przy wyborze materaca? Co jeszcze musisz rozważyć do kupienia? Jak urządzić sypialnię z głową? Odwiedź sklep z łóżkami i wybierz eleganckie i praktyczne rozwiązanie dla siebie.

Łóżko jako punkt domowego wszechświata

Kiedy w grę wchodzi zdrowy sen i komfort wypoczynku, konieczny staje się odpowiedni mebel. O łóżku myślimy zwłaszcza wtedy, gdy nasz poziom stresu jest wysoki i gdy marzysz jedynie o zasłużonym odpoczynku. Sypialnia to miejsce szczególne, gdzie chcemy zaznać dobrego snu. Dlatego warto zadbać o jego odpowiedni dobór.

W sklepie z łóżkami znajdziemy wiele rodzajów łóżek – łóżka tapicerowane, kontynentalne, metalowe. Możemy wybierać także spośród mebli drewnianych, a także zakupić łóżka specjalne – piętrowe lub chowane w szafie. Popularne są także łóżka na wymiar, gdyż nie każdy z nas posiada standardowe wymiary sypialni.

Przy samym wyborze powinniśmy zwrócić uwagę nie tylko na sam wygląd łóżka, ale także na jego wymiar. Dostępne są łóżka pojedyncze o rozmiarach 80-120 cm, podwójne – 140, 160 i 180cm oraz łoża małżeńskie (królewskie) o wymiarach 200×200 (lub 220)cm. Przy tej okazji warto też pamiętać o prawidłowym ustawieniu łóżka. Nie powinno ono być umieszczone naprzeciw drzwi, obok kaloryfera. Najlepiej aby był do niego także dostęp z dwóch stron.

Pamiętajmy tez o weryfikacji rodzaju stelaży łóżka oraz prawidłowym materacu. Ma to szczególne znaczenie wówczas, gdy posiadasz konkretnej potrzeby. Gdy np. warzysz nieco więcej, dobrze jest postawić na solidny stelaż oraz materac.

Jaki materac wybrać?

Odpowiednio dobrany materac to naprawdę klucz do sukcesu i dobrego snu! Każdy sklep z materacami w swojej ofercie zaproponuje ci zazwyczaj jeden z trzech typów: materace piankowe, sprężynowe lub materace termoelastyczne.

Podstawowe pytanie, jakie zadają sobie ludzie jest to, czy materac lepiej wybrać twardy czy miękki. Nie ma tu de facto jednoznacznej odpowiedzi. Każdy materac ma kilka stref twardości. Możesz kupić materace 3, 5 i 7 – strefowe, kładące nacisk na inne partie ciała. Wybór miękkości materaca zależy w bardzo dużym stopniu od tego, jak lubisz spać i jak robisz to najczęściej, czy masz jakieś problemy i wymagania zdrowotne, jaka jest twoja waga i wzrost.

Na pewno najlepszy będzie polski producent materacy, w którym będzie się liczyła wysoka jakość wykonania produktów i który najlepiej ci doradzi odpowiedni wybór.

Sypialnia to nie tylko miejsce odpoczynku, czyli co nieco o akcesoriach

Oczywiście, wyposażenie sypialni to nie tylko łóżko o materac. Warto też wyposażyć się w takie produkty jak pościel, zagłówek, kołdry czy poduszki. To one nadadzą twojemu łóżku nie tylko charakteru, ale są też niezbędnym akcesorium do wygodnego snu. Chyba trudno sobie wyobrazić efektywny sen bez ciepłej kołderki czy wygodnej, wyprofilowanej poduszki.

Gdzie najlepiej zakupić te produkty, jak również łóżka i materace? Warszawa posiada wiele takich miejsc, ale wieloletnie doświadczenie, produkt najwyższej jakości i kompleksową obsługę oferuje Dreams Design.

Posiadamy w swojej ofercie łóżka tapicerowane, dziecięce, drewniane, kontynentalne. U nas kupisz materace termoelastyczne, lateksowe czy dla dzieci. Korzystając z naszej strony lub salonu kupisz też kołdry czy poduszki. Jednym słowem – znajdziesz u nas wszystko to, co jest niezbędne do dobrego snu.