Jak dbać o czystość w dużym domu? 5 przydatnych wskazówek

Pozbycie się zabrudzeń i przywrócenie blasku wewnątrz dużego domu wymagają sporego nakładu pracy. Warto więc zorganizować pracę tak, by poświęcić na nią, jak najmniej sił. Oto 5 skutecznych podpowiedzi, które pomogą szczególnie na dużym metrażu.

Pozbycie się zabrudzeń i przywrócenie blasku wewnątrz dużego domu wymagają sporego nakładu pracy. Warto więc zorganizować pracę tak, by poświęcić na nią, jak najmniej sił. Oto 5 skutecznych podpowiedzi, które pomogą szczególnie na dużym metrażu.

Krok 1 – zadbaj o właściwą organizację

Chaotyczne krzątanie się po pokojach nie tylko utrudnia zapanowanie nad pracą, ale również szybciej męczy. Dlatego zaplanuj, które miejsce sprzątniesz w pierwszej kolejności i dopiero po jego zakończeniu zajmij się kolejnym. Bez względu na to, czy sprzątasz kuchnię, łazienkę, czy korytarz, przyda Ci się dobry mop z wyciskaczem.

Krok 2 – zrób listę czynności

Wydaje się prozaiczne? W rzeczywistości często zdarza się, że po zakończonej pracy widać jeszcze rzeczy, które należało wcześniej sprzątnąć. Lista zadań pomaga nie tylko zorganizować sobie pracę, ale też przygotować odpowiednie narzędzia. Dzięki temu nie trzeba będzie co chwilę biegać w odpowiednie miejsce, żeby przynieść ściereczki, płyn, szufelkę czy miotłę.

Krok 3 – wyznacz konkretny termin

Przekładanie zadań na kolejne dni powoduje, że w ostateczności nie starcza czasu na wysprzątanie wszystkiego. Niektórzy ze względu na liczbę zajęć do wykonania starają się codziennie przeprowadzać jakieś prace porządkowe. Inni decydują się na poświęcenie temu konkretnego dnia. Bez względu sposób możesz zmniejszyć swój wysiłek dzięki profesjonalnym sprzętom Leifheit.

Krok 4 – uwzględnij zasadę „od góry”

Nie ma tu znaczenia, czy mieszkasz w domu piętrowym, czy nie. Wskazówka ta mówi również o sprzątaniu miejsc usytuowanych wyżej od innych. Dlatego może to oznaczać gruntowne prace na wyższej kondygnacji, a potem przejście na parter. Poza tym dla zachowania porządku niezbędne jest również ścieranie kurzy i mycie okien lub szafek przed wyczyszczeniem podłogi i odkurzaniem.

Krok 5 – właściwe narzędzia

Jeśli używasz środków uniwersalnych lub bardzo słabych jakościowo efekty pracy mogą Cię nie zadowolić. Szczególnie jeśli chodzi o mocne zabrudzenia. Dlatego skorzystaj z palety profesjonalnych akcesoriów, które z pewnością pomogą Ci zaprowadzić porządek w domu. Wszystkie powyższe wskazówki sprawdzają się świetnie zarówno w mniejszych, jak i większych pomieszczeniach. Wypróbuj je.