Jak pomysłowo urządzić pokój dziecka?

Pokój dla dziecka ma ogromny wpływ na jego rozwoju. Jest to w końcu miejsce w którym nasza pociecha spędza ogromną ilość czasu. To tutaj dziecko bawi się, uczy oraz wypoczywa. Jak więc odpowiednio zaaranżować taki pokój? Jak pomysłowo stworzyć to wnętrze? Oto najciekawsze rozwiązania.

Kreatywna pościel

Niezwykła pościel sprawi, że nasze dziecko będzie miało również niezwykłe sny. Jeśli pościel dla dziecka ma być kreatywna to musi nią być pościel marki Snurk. Snurk to holenderska marka, która tworzy niesamowite wzory zarówno dla chłopców jak i dla dziewczynek. Dzięki ich pościeli chłopiec może w nocy przemienić się na przykład w kosmonautę, a dziewczynka w księżniczkę.

foto:Producent

Polacy nie gęsi i swoją pościel też mają, a jej wymyślaniem i produkcją zajmuje się marka Hug The Stuff, która w swojej kolekcji posiada przygotowaną specjalnie dla dzieci kolekcję pościeli zwierzaki.

Niesamowite łóżka

W pokoju dziecka oprócz pościeli niesamowite mogą być także łóżka. Niezwykle odważnym podejściem może pochwalić się portugalska marka Circu, która w swoim portfolio posiada łóżka dla dzieci w kształcie balonu czy muszli morskiej. W ich ofercie znalazło się nawet łóżko przypominające swoim wyglądem mini vana.  Jeśli Wasze dziecko to mała syrenka, przyszły kierowca albo podróżnik to koniecznie musicie rozważyć umieszczenie takiego spania w dziecięcym pokoju.

foto: producent

Edukacyjne meble

Brzmi to może trochę dziwnie, ale meble mogą też uczyć… Na przykład utrzymywania porządku. Takim meblem jest komoda Training Dresser, którą zaprojektował i stworzył designer Peter Bristol. Jej szuflady mają kształt ubrań. Komoda nie dość,że jest kreatywna to jeszcze prezentuje się wyśmienicie. Nie powinno jej zabraknąć w żadnym pomysłowo urządzonym pokoju dla dziecka.

foto: producent

Oryginalne oświetlenie

W pomysłowo urządzonym pokoju dla dziecka nie powinno zabraknąć również kreatywnych lamp. Słyszeliście o lampach balonikach? Sprawdzą się znakomicie w pokojach dziecięcych. Ich producentem jest marka Memory Light. Lampy wykonane są ze szkła, a wyglądają niczym baloniki unoszące się tuż pod sufitem.  Do włączania i wyłączania światła służą wiszące sznureczki.

foto: producent

Więcej pomysłów

Urządzanie pokoju dla dziecka to niezwykła frajda zarówno dla rodziców jak i dziecka. Najważniejsze jest aby zrobić to z pomysłem. Wtedy będziemy mieli pewność, że taki pokój zachwyci nas i naszą pociechę. Przed przystąpieniem do wprowadzania zmian warto więc poszukać  inspiracji.