Jak powiększyć mały pokój

Większość mieszkań w mieście charakteryzuje się małymi przestrzeniami mieszkalnymi, które dla wielu mogą być kłopotliwe do urządzenia. Prawdziwą sztuką jest tak urządzić małe mieszkanie, by poprzez elementy wystroju i dodatki optycznie powiększyć przestrzeń. Bardzo dobrze w tej roli sprawdzają się fototapety. Jeśli jesteś ciekawy jak powiększyć mały pokój za pomocą fototapet, to ten artykuł jest dla Ciebie.

 

Trendy dekoratorskie

Fototapety od dobrych kilku lat z powodzeniem goszczą na rynku wyposażenia wnętrz jako dodatek, sprawiając poniekąd że jednolite ściany w pomieszczeniach przeszły do lamusa. Dzięki niewielkiemu nakładowi pracy oraz pieniędzy odpowiednio dobrana fototapeta potrafi odmienić efektownie wnętrze. W szybki i łatwy sposób można dodać charakteru, zaakcentować styl oraz wydobyć walory danego pomieszczenia. W połączeniu z dodatkami można bardzo łatwo samemu stworzyć stylowe wnętrze, którego aranżacji nie powstydziłby się dobry architekt.

Fototapety z perspektywą 3D

W większych pomieszczeniach prawie każda fototapeta prezentować się będzie dobrze, jednak nie każda fototapeta sprawdzi się w małych pomieszczeniach. Dobierając wzór do mniejszych pomieszczeń warto wybierać fototapety z perspektywą 3D które mogą optycznie powiększyć dane pomieszczenie. Szczególnie w małych pomieszczeniach sprawdzają się fototapety motywem miejskim takim jak np. uliczki 3 D. Realistyczne fotografie wąskich uliczek na fototapecie z zachowaną głębią nadają wrażenia trójprzestrzenności. Dzięki odpowiednio dobranej fototapecie można uzyskać efekt złudzenia optycznego, dającego wrażenie powiększenia wnętrza.

Od wyboru do koloru

Na rynku dostępnych jest bardzo dużo motywów i wzorów fototapet, dzięki czemu nawet najbardziej wymagający inwestor znaleść może idealną fototapetę do swojego wnętrza. Współczesne fototapety doskonale wpisują się w nowoczesne trendy dekoratorskie wnętrz ale również świetnie przyozdobią wnętrza o klasycznym charakterze. Przy aranżacji ograniczać może inwestora jedynie wyobraźnia, gdyż każdy wzór fototapety może zostać dostosowany do wielkości ściany na której ma zawisnąć. Szeroki wybór najwyższej klasy fototapet znaleść można na Fototapety.shop, gdzie wybór idealnej fototapety nie powinien nikomu sprawić żadnego problemu. Wybierz motyw przewodni, wpisz wymiary, wykadruj zdjęcie, wybierz materiał i ciesz się fototapetą na miarę twojej ściany.