Jak powiesić obraz bez wiercenia?

Puste ściany niekoniecznie ładnie się prezentują, chyba że preferujemy surowość wnętrz i minimalizm. Pasujący do wystroju obraz będzie jednak zawsze mile widziany. Klasyczny sposób jego powieszenia polega na wbiciu gwoździa w ścianę, co oczywiście wiąże się z koniecznością jej uszkodzenia. W przypadku domowego zacisza nie musi być to zawsze problemem, ale inaczej wygląda to w wynajmowanym mieszkaniu – czasami nie można nawet wbić przysłowiowego gwoździa. Warto wobec tego zastanowić się nad tym, jak powiesić obraz bezinwazyjnie, czyli bez wiercenia. Wbrew pozorom mamy spore pole do popisu w tej kwestii.

Obraz na ścianie bez wiercenia? To możliwe!

 

Nie trzeba wcale przeprowadzać żmudnego i kosztownego remontu, aby odmienić dotychczasową aranżację wnętrza. Wystarczy dokonać pewnych niewielkich zmian, skupiając się na dodatkach takich jak chociażby dekoracje ścienne. Wymiana obrazów na nowe nie nadwyręży naszego budżetu, a pozwoli uzyskać pożądane efekty, ożywić wnętrze, nadać mu charakteru – duży wybór znajdziemy w sklepie https://www.swiat-obrazow.pl/obrazy.html.

 

Problemem w przypadku obrazów jest to, że trzeba je jakoś powiesić na ścianie, ale nie każdemu uśmiecha się przecież wiercenie nieestetycznych dziur. Na szczęście można obyć się bez takich ubytków w ścianie i nadal cieszyć pięknie przyozdobionym wnętrzem. Do dyspozycji mamy wiele alternatywnych rozwiązań takich jak masy mocujące, taśmy i plastry montażowe, paski i rzepy samoprzylepne, specjalne haczyki bez wiercenia, dwustronne plastry, mocowania magnesowe lub na listwach, przeróżne zawieszki do mocowania.

Poznaj skuteczne sposoby na bezinwazyjne zawieszanie obrazów

 

Świetnie sprawdzają się do zawieszania obrazów bez wiercenia masy mocujące, które z łatwością dopasujemy do rozmiaru i ciężaru swojej dekoracji ściennej. Takie rozwiązanie najlepiej nadaje się do obrazów mających mniejsze rozmiary bo w przypadku tych cięższych nie ma stuprocentowej pewności co do ich utrzymania. Warto szukać mas, które nie twardnieją i nie wysychają, dzięki czemu będzie można je w przyszłości ponownie wykorzystać.

 

Alternatywą dla mas będą pasy i plastry mocujące, które również pozwalają na zawieszanie obrazów bez sięgania po wkręty czy gwoździe. Łączenia są dwustronne i mocne, mogą wytrzymać nawet sześciokilogramowe obciążenie. Należy pamiętać o tym, aby plastry i taśmy montaże nie były narażane na bezpośredni kontakt z promieniowaniem słonecznym ani wodą.

Czy są jeszcze jakieś inne sposoby na przymocowanie obrazu do ściany?

 

W przypadku samoprzylepnych rzepów i haczyków również można liczyć na bezinwazyjne zawieszenie obrazu. Wybór jest naprawdę spory, dzięki czemu dobierzemy akcesoria do wielkości i ciężaru konkretnej dekoracji ściennej. Nie brakuje tych bezbarwnych o różnych kształtach/wielkościach/stopniach wytrzymałości, przez co pozostają niewidoczne.

 

Ciekawą opcją okazują się być plastry wodoodporne, które cechują się elastycznością, dzięki czemu można je precyzyjnie docisnąć do ściany i obrazu – nie trzeba martwić się utratą przyczepności ani problemami z odrywaniem się, przez co uzyskujemy produkt wielokrotnego użytku. Po takie plastry można sięgać przy obrazach o wadze maksymalnej do dwóch kilogramów, nawet w przypadku miejsc o dużej wilgotności.