Jak pozbyć się wilgoci z domu? Wybierz swoją metodę

Pojawienie się wilgoci zależy od kilku czynników, a walka z nią przybiera różne formy. Niestety, ale wiele z nich nie przynosi rezultatów. Jak skutecznie usunąć wilgoć z domu?

 

Pocenie się szyb, zaduch, specyficzny zapach i wykwit grzyba, to wyraźne oznaki, że w murach znajduje się wilgoć. Można mierzyć się z nią na różne sposoby. Czasami pomóc może zwykłe wietrzenie, ale gdy problem jest poważniejszy, część osób sięga po metody inwazyjne np. iniekcję. Nie wszystkie działają w takim stopniu, aby skutecznie usunąć przyczynę powstawania wilgoci. Istnieje jednak sprawdzony sposób, aby pozbyć się problemu na dekady.

 

Wilgoć w domu? Sprawdź ten sposób!

 

Duża ilość wody w murach wpływa degradująco na ich strukturę. Brak jakichkolwiek działań zapobiegawczych i zaniedbania mogą zaprowadzić do zawalenia budynku. W przypadku metod doraźnych efekt może być tylko czasowy i zależny np. od pory roku. Ważne, aby zidentyfikować źródło przedostawania się wody fundamentów. Wilgoć pochodząca z zalania będzie łatwiejsza do usunięcia niż ta pochodząca z podciągania kapilarnego (wchłanianie wody przez mury).

 

Skuteczną metodą pozbycia się wilgoci jest system AQUAPOL®. Działa on w ponad 50.000 nieruchomościach na terenie całej Europy. W czym tkwi jego sekret? Podciąganie kapilarne sprawia, że woda z niższych kondygnacji budynku, wędruje na coraz wyższe. Zadaniem systemu AQUAPOL® jest odwrócenie kierunku, w którym podąża woda, czyli skierowanie jej w stronę gruntu. W efekcie ściany wracają do swojej pierwotnej wilgotności.

 

Umożliwia to przeprowadzenie remontu i dodatkowe zabezpieczenie ścian. Metoda jest na tyle skuteczna, że blokuje dostęp wody minimum przez 20 lat. Na taki okres jest pisemna gwarancja, co świadczy o jakości tego rozwiązania. Jak pozbyć się wilgoci w domu? Najlepiej przy pomocy systemu AQUAPOL®, a inne porady znajdziesz na https://www.osuszaniemurow.pl/jak-zlikwidowac-inne-rodzaje-wilgoci/.

 

Czy iniekcja działa?

Iniekcja to metoda inwazyjna, która wymaga specjalistycznej wiedzy i sprzętu. W dużym uproszczeniu polega na tym, że w ścianach nawierca się otwory, do których wprowadza się różne substancje chemiczne. Ich zadaniem jest stworzenie bariery izolacyjnej, która będzie stawiała opór wodzie. Wadą jest fakt, że substancje nie zawsze rozchodzą się równomiernie. Oznacza to, że mogą powstać luki, którymi woda nadal będzie dostawała się do ścian.

 

Zamów bezpłatną diagnozę eksperta

Osuszanie po zalaniu, problemy z podciąganiem kapilarnym, a może inny powód wilgoci w domu? Odwiedź stronęhttps://www.osuszaniemurow.pl/jak-osuszyc-budynek-z-wilgoci-kapilarnej/ i zamów rozmowę z ekspertem. Dzięki temu poznasz potencjalne rozwiązania, które pomogą pozbyć się problemu z dużą ilością wody w murach.

 

Czy to wilgoć pochodząca z zalania, czy problem wysokiego poziomu wód gruntowy, efekt jest zawsze ten sam. Problemy z wykwitem pleśni, brzydki zapach i zaduch to skutki wilgoci w murach. Istnieją różne metody pozbycia się cieczy, a wśród najskuteczniejszych jest system AQUAPOL®, który gwarantuje skuteczność przez minimum 20 lat. To wystarczający czas, aby odpowiednio zadbać o nieruchomość. Przekonaj się, że efektywna metoda zapewni spokój i bezpieczeństwo na długie lata.

 

Odwieź nas też na: