Jak udekorować stół na Wigilię Bożego Narodzenia?

Boże Narodzenie to święta, na które czeka się z utęsknieniem. Już na długo przed tworzy się bowiem wyjątkowa atmosfera, a przygotowania zajmują dużo czasu i przynoszą wiele radości. W Wigilię każdy chce, by wszystko było wyjątkowe i magiczne. Jedną z rzeczy, o które trzeba zadbać, jest stół. Podpowiadamy, jak go udekorować i o czym należy pamiętać. 

Jakie nakrycie świąteczne dopasować?

Podstawową dekoracją każdego wigilijnego stołu jest obrus. Ma on znaczenie symboliczne i najczęściej utrzymany jest w białym kolorze. Oznacza czyste intencje osób, które przy nim zasiadają. Tekstylia na Święta są zwykle proste, a zarazem efektowne, dlatego mogą stanowić wyjątkową dekorację stołu w połączeniu z innymi dodatkami. Obrusy świąteczne bożonarodzeniowe Łóżkoholicy prezentują w wielu wariantach. Nie brakuje w ofercie tej marki różnorodnych ozdobnych motywów. Jednak takie tekstylia to nie wszystkie z dostępnych propozycji. Dużą popularność wśród nakryć na stół zyskuje ponadto bieżnik.

Obrusy na Boże Narodzenie

Obrusy na Boże Narodzenie powinny zawierać świąteczny akcent, który podkreśli charakter wydarzenia. Szczególnie często wybierane są klasyczne, białe dekoracje. Biel to bowiem uniwersalny kolor, który można zestawić z wieloma dodatkami, np. w kolorze czerwonym, srebrnym, złotym czy zielonym. Dodatkowo biel idealnie kontrastuje ze sztućcami, a także świetnie wygląda z ceramiczną zastawą. Jeśli jednak nie chcesz stawiać tylko na klasyczne rozwiązania, być może do gustu przypadną Ci obrusy haftowane. To pięknie zdobione tekstylia, które nie potrzebują żadnych dodatkowych dekoracji. Co ważne, znajdziesz obrusy haftowane w ofercie Łóżkoholików. Bogactwo wzorów na pewno pozwoli Ci dopasować odpowiednie do Twojego wnętrza.

Bieżniki świąteczne

Bieżniki świąteczne również pomogą Ci efektownie udekorować stół. Sprawdzają się szczególnie przy stołach o wyjątkowo dekoracyjnym blacie, np. z drewna. Takie rozwiązania dostępne są w różnych wariantach i kolorach. Nie brakuje również tekstyliów z haftowanymi zdobieniami czy nadrukiem, np. choinki, gwiazdek itp. Świąteczny bieżnik na stół często zestawia się z białym obrusem. Tak udekorowany stół wygląda nowocześnie i zachwycająco. Bogaty wybór zarówno obrusów, jak i bieżników znajdziesz na stronie marki łóżkoholicy.pl, która słynie z artykułów wysokiej jakości oraz atrakcyjnych cen.

O czym pamiętać, strojąc stół wigilijny?

Pamiętaj, że obrusy to nie wszystko. Zadbaj także o dodatki, np. estetyczne chusteczki, a także świeczniki czy szklane dodatki. Nie może zabraknąć światła. Świeczki stworzą magiczny klimat, dlatego szczególnie warto je wybrać. Możesz jednak zdecydować się także na lampki na druciku, ułożone na środku stołu na pewno stworzą wyjątkowy efekt.