Jak wybrać firmę do malowania elewacji?

Nasz dom wymaga regularnej pielęgnacji, przynajmniej raz na kilka lat powinniśmy odnowić elewację. Ściany budynku narażone są na różnego rodzaju brud: pleśń, glony, smog, sadzę, nie sposób pozbyć się tego samemu. W dzisiejszym artykule wyjaśnimy, jak wybrać odpowiedniego specjalistę do malowania elewacji.

Na co zwrócić uwagę przy wybieraniu firmy do malowania elewacji?

Jest kilka aspektów, na które powinno się zwrócić uwagę przy wybieraniu fachowców do malowania elewacji. Zwróć uwagę na to, jakimi zleceniami się zajmowali. Czy fachowcy mogą się pochwalić jedynie odnawianiem domów jednorodzinnych, czy może przyjmowali bardziej skomplikowane zlecenia, jak bloki mieszkalne czy budynki użyteczności publicznej? Wybierając firmę do malowania elewacji, warto zwrócić uwagę na usługi, np. malowanie elewacji w kompleksowej ofercie UmyjemTo zawiera w sobie także czyszczenie ścian. Inną ważną kwestią jest to, z jakiej technologii korzysta dana firma, czy brudu pozbywają się za pomocą myjki ciśnieniowej, czy może w inny sposób. Istotne są także takie kwestie, jak to, jak przeprowadzane jest malowanie, czy fachowcy wykorzystują do tego techniki alpinistyczne, podnośniki, czy rusztowania. Warto też zapytać o używane produkty, możesz sprawdzić producenta produktów do malowania ścian w internecie, by mieć pewność, że firma używa farb najlepszej jakości.

Cechy dobrej firmy do malowania elewacji

Przy sprawdzaniu ofert różnych firm, które zajmują się odnawianiem elewacji, warto zwrócić uwagę nie tylko na to, z jakiego sprzętu korzysta dana firma i jakimi technikami się posługuje. Przy kontakcie i rozmowach o cenniku usług, warto zwrócić też uwagę na kilka innych aspektów.

Komunikacja z fachowcem jest ważna

W branży niezwykle ważna jest komunikatywność, klient często nie wie, czy boryka się z brudem, sadzą, czy może z pleśnią. Dlatego warto wybrać takiego specjalistę do malowania elewacji, który sam oceni, na czym polega problem i to on dobierze odpowiednie środki. Komunikatywność jest tu niezwykle ważna. Dobry specjalista to taki, który opisze dokładnie problem, przybliży temat właścicielowi elewacji oraz doradzi, co zrobić w konkretnym przypadku. Każda usługa powinna być omawiana. Klient musi mieć stuprocentową pewność, za co płaci. Jeśli potrzebne jest malowanie elewacji wraz z czyszczeniem, to dobra firma poinformuje o tym, że potrzebne będzie także dodatkowe oczyszczanie ścian budynku.

Malowanie elewacji powinno być wyceniane indywidualnie

Profesjonalne firmy nie mają gotowego cennika swoich usług, ponieważ każdy przypadek jest inny. Rzetelna firma zaproponuje oględziny i dopiero po zmierzeniu domu oraz zbadaniu stanu elewacji będzie mogła przygotować cennik dla klienta. Kosztorys powinien uwzględniać także materiały jak farby, pędzle, ale też sprzęt potrzebny do mycia i malowania elewacji: myjki ciśnieniowe, podnośniki czy rusztowania.

Zawsze wybieraj sprawdzone firmy, które wiedzą, co robią, sugeruj się portfolio. Nie sztuką jest pomalować elewację, sztuką jest zrobić to dobrze, tak, by zabezpieczyć ścianę na kolejne kilka lat.