Jak wybrać przyjemne i tanie fotele tapicerowane?

Tapicerowanie foteli staje się ponownie modne. Wiele osób samodzielnie wybiera się na poszukiwania starych, zużytych foteli. Jak się okazuje jest to bardzo żmudny i trudny proces, a przy tym wcale nie tak tani i prosty. Wciąż – aby mieć w swoim domu odpowiedni fotel, trzeba udać się do sklepu, bo tylko tam można otrzymać gwarancję jakości. A na co należy zwracać uwagę przy jego zakupie?

Niska cena i wysoka jakość

Pierwsza rzecz to stosunek jakości do ceny. On pokazuje, które fotele tapicerowane pochodzą od renomowanego dostawcy, a które są po prostu drogie. Musisz zwracać uwagę na to, z jakiego materiału są wykonane i ile za ten materiał płacisz. Tylko w ten sposób możesz mieć pewność, że tapicerowany fotel będzie godny swojej ceny.

Do wypoczynku czy użytkowy?

Zanim wybierzesz odpowiedni model, zastanów się, do czego tak naprawdę go potrzebujesz. Pierwszy rodzaj foteli tego typu to fotel typowo wypoczynkowy. Jest bardzo duży, szeroki, często odpowiednio miękki. Ma też szerokie boki, tak by można było wygodnie trzymać łokcie i korzystać z życia. Drugi typ to fotele użytkowe. Są mniejsze, często bardziej ekstrawaganckie i cieńsze. Najczęściej mają także bardzo ciekawy design. Mają za zadanie być wygodne, ale i funkcjonalne, nie tylko do siedzenia z herbatą i dobrą książką w dłoniach.

Fotele tapicerowane – z nóżkami czy bez, a więc rozmiar ma znaczenie

Wybierając fotele tapicerowane, na pewno staniesz przed takim wyborem. Chodzi o nóżki. Wiele modeli ma je bardzo płaskie, schowane, a same są mocno zabudowane. W efekcie trzeba je odsuwać, by pod nimi posprzątać. Są może mniej wygodne, ale często pasują do wystroju bardziej niż te, które mają bardzo długie, charakterystyczne nóżki, zwyczajowo z nietypowych materiałów, na przykład z metalu, gdy cały fotel pokryty jest tkaniną. Ten element wyposażenia foteli to także sposób na odpowiednią aranżację wnętrza.

Sam czy w komplecie, czyli jak dobrać fotele tapicerowane do wnętrza

Na koniec warto zastanowić się jeszcze nad jedną rzeczą. Często fotele tapicerowane oferowane są oddzielnie od puf. Można jednak znaleźć wiele dodatkowych podnóżków czy właśnie puf, które miałyby po pierwsze poprawić wygodę i komfort siedzenia na danym meblu, a po drugie są ciekawym i funkcjonalnym uzupełnieniem mebla, o czym na pewno nie warto zapominać.

Nie zapomnij, czego musisz się wystrzegać!

Meble tapicerowane, nie tylko fotele, są coraz bardziej popularne i warto przejrzeć bogaty asortyment polskich sklepów internetowych, by przekonać się, jak wiele można w nich znaleźć. Fotele dodają wnętrzu klasy, są wygodne, przyjemne i pozwalają wypocząć, a tapicerowane dodają przytulności, co sprawdzi się doskonale w każdym pomieszczeniu, które akurat urządzasz. Nie zapominaj więc o tym dodatku, jakim jest taki fotel.