Jak zaaranżować w nowoczesny sposób biuro?

Cropped image of business people working on laptops in office

Nowoczesna przestrzeń biurowa ma to do siebie, że powinna łączyć zarówno funkcjonalność, jak i pozytywny wpływ na pracownika. Dlatego też przy aranżacji przestrzeni biurowych coraz częściej zwraca się na ich elementy składowe i dekoracje.

Dekorowanie biura – jaki styl aranżacji wnętrz?

Może wydawać się, że dekorowanie biura to nie jest trudna sprawa, ot kilka biurek, krzeseł, jakiś obraz na ścianie albo plakat. Jednak to nie jest takie proste. Po pierwsze należy zachować ergonomiczność pomieszczeń. Każde stanowisko powinno mieć odpowiednie oświetlenie, dostęp do światła naturalnego czy odpowiednio zachowane proporcje biurka do krzesła, by można było przyjąć wygodną pozycję. Poza tymi normami, które nakazuje zachować bezpieczeństwo i higiena pracy, należy także wziąć pod uwagę wpływ otoczenia na efektywność pracownika. W tym wypadku dobrze zaprojektowane, przyjazne biuro będzie miało duże znaczenie. Jak chociażby kolorystyka pomieszczeń – ciężkie, ciemne kolory będą powodować, że pracownik będzie się czuł przygnębiony i zmęczony. I właśnie dlatego najlepiej postawić w aranżacji biura na styl skandynawski lub minimalistyczny. Jasne, żywe kolory takie jak biel, zieleń, delikatne brązy i beże będę wnosić do pomieszczenia przyjemną atmosferę.

Rośliny w biurze – czy warto?

Może się wydawać, że pojawienie się roślin w biurze to dodatkowy obowiązek, który będzie wymagał od pracowników wykonania nowych obowiązków. Jednak rośliny w biurze przyniosą zdecydowanie więcej korzyści niż obowiązków. Dobrze dobrane gatunki roślin pomogą utrzymać czyste powietrze. Musimy bowiem pamiętać, że nie każda roślina będzie działać jak filtr powietrza, ale są i takie, które tak właśnie będą robić. Żywa zieleń wprowadzona do biura ma także wpływ na odbiór pomieszczenia, staje się ono nie tylko przyjemniejsze, ale także przytulniejsze. Pracownik w takim biurze może poczuć się jak w domu. Jeśli natomiast obawiamy się stawiania doniczek z kwiatami, konieczności ich podlewania, nawożenia i mycia liści warto zawiesić drewniane panele ścienne z możliwością montażu mchu. Mchy i porosty działają jako świetne filtry i nie potrzebują zbytniej opieki. Natomiast możliwość powieszenia ich na ścianie powoduje, że można umieścić je nawet w ograniczonej przestrzeni.

Drewniane panele ścienne – nowoczesny design w każdym biurze

Wyżej wspomnieliśmy o takim rozwiązaniu jak drewniane panele ścienne, jest to nowoczesny i ciekawy element wystroju wnętrz. Coraz więcej firm produkuje panele na ścianę z drewna, które przyjmują niecodzienne kształty i rozmiary. Ich montaż powoduje, że biuro nabiera dużo przytulniejszej atmosfery, jednocześnie wciąż wyglądając elegancko. Możliwości indywidualizacji aranżacji dodatkowo powodują, że nie są one nudne. Co więcej, drewniane panele ścienne pokryte magnetyczną farbą tablicową mogą zamienić się w miejsce przekazywania informacji lub ciekawą tablicę kanban. Natomiast panele drewniane z mchem lub sukulentami dodatkowo wprowadzą trochę naturalnej zieleni w przestrzeń biurową. Dlatego też nie zastanawiaj się dłużej! Odmień swoje biuro dzięki prostej aranżacji!