Jak zabezpieczyć dom przed włamaniem?

Dom często stanowi synonim bezpieczeństwa, dlatego też czujemy się w nim maksymalnie komfortowo. Jednak aby poczuć się w nim w pełni spokojnym należy zadbać o optymalny poziom zabezpieczeń przed włamaniami i kradzieżami. Przestępczość nieustannie daje o sobie znać, dlatego warto dopełnić wszelkich starań, aby ochronić dom i jego mieszkańców przed obcymi. Zatem jakie zabezpieczenia zastosować w swoim domu czy mieszkaniu?

Zabezpieczenie domu: zamki antywłamaniowe

Sprawnie działające zamki antywłamaniowe to podstawa skutecznej ochrony mienia przed osobami niepożądanymi, dlatego warto zaopatrzyć okna i drzwi w jakościowe mechanizmy zabezpieczające. Niezwykle istotny jest również ich cykliczny przegląd techniczny, dzięki któremu możemy wyeliminować nawet najdrobniejsze usterki, które ostatecznie mogą przyczynić się do ułatwienia sforsowania zamków przez włamywaczy. Na zamkach nie warto oszczędzać – bezpieczeństwo powinniśmy stawiać na pierwszym miejscu.

Zabezpieczenie domu: system alarmowy

Kolejnym krokiem w drodze do bezpiecznego domu jest instalacja systemu antywłamaniowego. Bardzo przydatny element wyposażenia domowego, zwłaszcza dla osób, które mieszkają z dala od innych zabudowań lub często podróżują. Montaż tradycyjnych systemów alarmowych wiąże się często z koniecznością przeprowadzenia małego remontu – okablowanie instalacji należy schować w ścianach, co może być nieco kłopotliwe. Warto jednak zwrócić uwagę na bezprzewodowy alarm na telefon Dione, który doskonale sprawdza się jako dodatkowe zabezpieczenie domu czy mieszkania.

 

Bezprzewodowy zestaw alarmowy to świetne rozwiązanie dla osób ceniących sobie nowatorskie spojrzenie na ochronę domu – jego samodzielna instalacja przebiega bezproblemowo, podobnie zresztą jak kalibracja czujek ruchu PIR znajdujących się w zestawie. Oprócz wcześniej wspomnianych czujników ruchu, bezprzewodowy system alarmowy Dione Basic zawiera również centralę alarmową, czujkę otwarcia drzwi i okien oraz bezprzewodowy pilot. Co najważniejsze, sterowanie systemem alarmowym jest banalnie proste, a wszystko dzieje się z udziałem darmowej aplikacji mobilnej dostępnej na smartfony z oprogramowaniem Android oraz iOS. Wystarczy pobrać aplikację i cieszyć się kontrolą niezależnie od miejsca, w którym się aktualnie znajdujemy. Domowy zestaw alarmowy warto wyposażyć również w monitoring wizualny, dzięki któremu możemy mieć stały dostęp do obrazu z własnej posesji i w razie prób włamania użyć nagrania jako dowodu. Co więcej – już sama tabliczka informująca o „obiekcie monitorowanym” działa na włamywaczy zniechęcająco.

Zabezpieczenie domu: rolety antywłamaniowe

Bardzo efektywne rozwiązanie dodatkowo zabezpieczające nasz dobytek przed obecnością osób trzecich. Rolety antywłamaniowe bardzo dobrze się spisują zarówno w przypadku domów jednorodzinnych, jak i mieszkań parterowych, które również narażone są na próby włamania. Montaż rolet zewnętrznych jest dobrą inwestycją, zwłaszcza biorąc pod uwagę odporność materiału na uderzenia czy inne uszkodzenia mechaniczne oraz hałas, jaki generują przy mocowaniu się roletą w celu jej sforsowania.