Jak założyć żyłkę do podkaszarki?

Wiele osób dba o swój ogród w pobliżu domu. Nic dziwnego, gdyż jest to jeden z ważniejszych elementów wyglądu naszego podwórka. Istotny jest trawnik, o który z reguły dbamy w sposób szczegóły. Podlewamy go, nawozimy, regularnie ścinamy, wszystko po to, aby całość prezentowała się jak najbardziej korzystnie. Niestety w trudno dostępnych miejscach kosiarka spalinowa lub elektryczna z pewnością sobie nie poradzi. Pomocne okażą się podkaszarki do trawy. Pamiętajmy o tym, aby wymieniać w niej żyłki. W jaki sposób to zrobić? Z pewnością dowiemy się, czytając ten artykuł.

Czym jest podkaszarka?

Podkaszarka jest lekkim, bardzo precyzyjnym urządzeniem, które wyręczy kosiarkę tradycyjną w trudno dostępnych miejscach. Jest to świetne urządzenie, które szybko i bez niepotrzebnego wysiłku doprowadzi ogród do perfekcyjnego wyglądu. Poradzi sobie doskonale chociażby w okolicach ogrodzenia, pod krzewami, drzewami, obok kwiatów, a także w szparach, gdzie przeciętna kosiarka się nie zmieści, ze względu na zbyt dużą szerokość. Podkaszarki do trawy są stosunkowo tanie, ale przede wszystkim lekkie i wygodne. Niestety podczas ich używania, należy zachować szczególną ostrożność, w przeciwnym wypadku może stać się bardzo niebezpiecznym narzędziem w naszych dłoniach. Najważniejszą częścią systemu tnącego jest żyłka, która w wyniku użytkowania naturalnie się zużywa. Dlatego też, aby zagwarantować najwyższą jakość koszenia, a także zmaksymalizować bezpieczeństwo, niezbędna okazuje się jej regularna wymiana.

Jaka żyłka do podkaszarki do trawy?

Przede wszystkim należy zapoznać się z dokumentacją techniczną, gdyż konieczne jest stosowanie żyłki odpowiedniej firmy. Powinniśmy zapoznać się z rodzajami żyłki tnącej, która zależy m.in. od jej zastosowania. Należy zwracać uwagę na takie parametry jak kształt żyłki (okrągły, gwiazdka, kwadratowy), grubość żyłki (1,3 m; od 1,3 do 1,8 mm; od 1,8 mm do 2,7 mm; od 2,7 mm do 3,5 mm; 3,5 mm i więcej). Jeśli trawa którą kosisz jest niska, najlepsze okażą się okrągłe lub gwiazdkowe żyłki o średnicy od 1,3 mm do 1,8 mm. W przypadku kiedy jest wysoka, najlepsza będzie żyłka o przekroju kwadratowym, o średnicy w przedziale 1,8 mm- 2,7 mm.

Jak nakręcić żyłkę na kołowrotek głowicy?

Przede wszystkim musimy się upewnić, że podkaszarka jest wyłączona. Odłączmy ją od prądu i wyjmijmy baterie. Następnym krokiem jest wciśnięcie blokady, która znajduje się na boku głowicy tnącej. Zdejmujemy pokrywę kołowrotka, która podtrzymuje sprężynę i ściągamy pustą szpulę z pokrywy i ją wyjmujemy. Teraz pozostaje nam odpowiednie założenie nowej żyłki tnącej. Aby to zrobić, należy ciasno nawinąć żyłkę tnącą w odpowiednim kierunku. Pamiętajmy o tym, aby nowo nawijane warstwy były na wierzchu i nie “wchodziły” pod spód. Jak już to zrobimy, wsuwamy końce żyłki w przeciwległe napięcia w szpuli żyłkowej. Przeciągamy potem obie żyłki przez otwory w szpuli i wyciągamy je. Ostatnim krokiem jest zamocowanie szpuli na głowicy podkaszarki. Proces ten jest dość intuicyjny, dlatego też powinniśmy sobie z nim poradzić bez większych problemów.