Jak zamówić szafę lub garderobę na wymiar

Optymalne rozwiązania do domu są szyte na miarę. Dopasowane do pomieszczania co do milimetra, a do naszego gustu w każdym calu. Dotyczy to szczególnie dużych zabudów takich jak szafy i garderoby. Zatem w jaki sposób zamówić idealny mebel do przechowywania ubrań, butów i całej masy mniejszych i większych dodatków? Oto krótki poradnik, krok po kroku.

 

Zacznij od pomiarów…

Jeśli garderoba jest osobnym pomieszczeniem lub na szafę przewidziana jest wnęka, trzeba dokładnie zmierzyć ich szerokość, długość (głębokość) oraz wysokość. Jeżeli mebel na wymiar nie ma wyznaczonego przez projektanta mieszkania miejsca, trzeba przemyśleć, gdzie powinien stanąć – przy ścianie czy w narożniku. Najlepiej jest przygotować zwymiarowany plan pomieszczenia. Istotne dla zaprojektowania szafy i prac montażowych będą takie informacje jak: obecność okna, słupa, komina, grzejnika, skosów (jeżeli pomieszczenie znajduje się na poddaszu lub pod schodami) – muszą się znaleźć na rysunku. Wykonawcę będzie też interesował rodzaj podłogi w pomieszczeniu.

…i przeglądu garderoby

Na układ wewnętrzny szafy i garderoby będzie mieć wpływ przede wszystkim osobisty stan posiadania – rodzaje ubrań i liczba sztuk poszczególnych elementów garderoby. Część ubrań musi wisieć na wieszakach. Jeśli jest ich dużo, trzeba przewidzieć odpowiednio długi drążek lub kilka drążków na różnych wysokościach; inne mogą, lub powinny, leżeć na półkach i w szufladach.

Sprawdź dostępne akcesoria

Przed złożeniem zamówienia dobrze zapoznać się z dostępnymi usprawnieniami i akcesoriami, które bardzo ułatwiają codzienne użytkowanie. Należą do nich: pantografy, za pomocą których przyciągniemy do siebie umiejscowione wysoko drążki z ubraniami, organizery do szuflad na biżuterię i drobne akcesoria, ustawione pod kątem półki na buty, wygodne wysuwane półki na swetry i wieszaki na spodnie. I jeszcze jeden ważny element – oświetlenie, które może pojawić się w drążkach, szklanych półkach czy też we frezach ścianek i półek wykonanych z płyt. Te wszystkie udogodnienia oferuje Raumplus.

Na koniec wybierz stylistykę 

Drzwi przesuwne, na zawiasach, składane? Pełne, z lustrem czy bez? A może – modne dziś – całkowicie przeszkolone? W jakim stylu i kolorze? Trzeba to wszystko przemyśleć przed złożeniem zamówienia, bo to drzwi są tym elementem, który będzie mieć wpływ na wygląd pomieszczenia. Drzwi powinny pasować do niego stylem i barwą. Wie o tym Raumplus, dlatego w ofercie firmy są personalizowane panele drzwiowe. Wybór możliwości jest duży: drewno, metal, szkło, lustro, tablice i panele magnetyczne, tkaniny, skóra, tapeta, a nawet spiek przypominający naturalny kamień. Drzwi szafy lub garderoby zamówionej w Raumplus mogą być niczym drzwi do Narni.

Zamawianie mebla na wymiar łączy się z koniecznością dokonania wielu wyborów i dokładnością w zbieraniu wymiarów. Nie należy się tym jednak stresować, ponieważ każdy projekt jest weryfikowany. Projektanci Raumplus na miejscu dokonują dokładnych pomiarów, przedstawiają próbki materiałów wykończeniowych i doradzają jak najlepiej skonfigurować i wpisać mebel w aranżacje domu.

Zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmu prezentującego etapy współpracy z firmą Raumplus https://youtu.be/2PjB7ilz6k4

Więcej realizacji Raumplus obejrzeć można na: https://www.instagram.com/raumplus_polska_official/