Jaka komoda do sypialni?

Urządzanie sypialni zazwyczaj zaczynamy od łóżka i szafki nocnej. Jednak w każdej sypialni dodatkowo mogą pojawić się inne meble, które zagwarantują nam więcej miejsca do przechowywania, a przy okazji nadadzą jej sympatycznego i ciepłego wyglądu. Ciekawym wyborem jest komoda. Niewielka, a przy tym niezwykle pojemna. Jest w stanie pomieścić dodatkowe ubrania, pościel koce czy inne dodatki.

1. Jak duże powinny być komody do sypialni?

2. Z jakiego materiału wykonać komodę?

3. Komoda – mebel o wielu twarzach

Jak duże powinny być komody do sypialni?

Sklepy oferują komody do sypialni najróżniejszej wielkości i pojemności. Szukając odpowiedniego mebla, musimy najpierw odpowiedzieć sobie na pytanie, jakie wymiary ma nasz pokój, czy dana komoda się zmieści oraz czy faktycznie jest nam potrzebna. Warto pamiętać, że szuflady zazwyczaj wysuwają się na taką odległość, jaka jest szerokość mebla, więc tak naprawdę potrzeba tego miejsca znacznie więcej, niż zajmuje sama komoda.

Drugim istotnym kryterium podczas decydowania się na komodę do sypialni jest jej zawartość, czyli co znajdzie się w niej w przyszłości, kiedy stanie już w naszym pokoju. Od rodzaju przechowywanych w niej rzeczy będzie zależała jej wielkość oraz rozmiar szuflad. Musimy pamiętać, że nie zawsze jak największe szuflady są dobrym rozwiązaniem. Gdy są niezwykle pojemne znacznie łatwiej zrobić w nich bałagan i trudniej zadbać o porządek. Współcześnie najwygodniejsza szuflada w komodzie ma wysokość 20 cm.

Z jakiego materiału wykonać komodę?

Komody do sypialni mogą zostać wykonane z najróżniejszych materiałów. Najpopularniejsze komody to składowe płyty meblowej i drewna. Drewno jest szlachetnym materiałem, który pasuje praktycznie do każdego wnętrza, niezależnie od stylu. Zazwyczaj drewniane komody wykonane są solidnie, dzięki czemu wytrzymują długie lata intensywnego używania. Nawet gdy się lekko zniszczą bardzo łatwe jest ich odnowienie. Płyty meblowe, inaczej płyty wiórowe, płyty HDF, MDF pokryte lakierem czy laminatem to również trwały materiał, który bardzo łatwo można utrzymać w czystości.

Komoda – mebel o wielu twarzach

Komoda to tak naprawdę mebel, bez którego często nie można wyobrazić sobie sypialni. Stanowią one wygodne miejsce dla przechowywania przedmiotów, bez konieczności schylania. W mniejszych przestrzeniach doskonale zaprezentują się wysokie, wąskie komody. Mogą mieć drewniane, masywne nóżki o charakterze dekoracyjnym bądź mogą być wyposażone w dekoracyjne, metalowe uchwyty. Komoda do sypialni z meblini.pl to rewelacyjny wybór dla Ciebie i Twojego wnętrza, niezależnie od tego, czego konkretnie potrzebujesz! To tam znajdziesz ciekawe komody ze szklanymi lub metalowymi dodatkami, które skradną Twoje serce!