Jaką kosiarkę wybrać i dlaczego spalinową?

Szukasz najlepszej taniej kosiarki spalinowej? Jesteś we właściwym miejscu. Kosiarki spalinowe są bardzo popularne wśród ogrodników i profesjonalistów zajmujących się kształtowaniem krajobrazu, ponieważ można ich z łatwością używać na średnich i dużych trawnikach. Ponieważ nie mają przewodu, który ograniczałby ich ruch, można je łatwo przenosić z jednego końca trawnika na drugi.

Regulacja wysokości cięcia

Być może rozważasz zakup kosiarki spalinowej, oczywiście zastanawiając się, który z wielu dostępnych na rynku modeli będzie odpowiedni dla Twoich potrzeb. Jeśli masz rodzinę i dzieci, które uwielbiają bawić się na trawniku, a także dużo imprezujesz i latem przychodzą do Ciebie przyjaciele na grilla, powinieneś wybrać kosiarkę spalinową. Wynika to z faktu, że nie chcemy przycinać trawnika zbyt krótko. W takim przypadku na trawniku może dojść do sytuacji, w której słabe i rozwijające się łyse plamy zamienią się w zwykłe błoto, gdy spadnie deszcz. Kosiarka rotacyjna nie przycina trawnika zbyt krótko tak jak kosiarka bębnowa.

Praca z kosiarką spalinową z nożami rotacyjnymi jest o tyle lepsza, że noże obracają się równo z podłożem, na wysokości, na której je ustawimy. Wszystkie kosiarki spalinowe z napędem mają możliwość regulacji wysokości cięcia, dlatego warto kupić taką kosiarkę, ponieważ pozwala ona na zmianę wysokości cięcia w ogrodzie w różnych porach roku.

To warto wiedzieć

Na rynku dostępne są dwa rodzaje kosiarek rotacyjnych, a przede wszystkim kosiarka kołowa najlepiej sprawdza się w większym ogrodzie, w którym trawnik jest bardziej równy i nie ma zbyt wielu przeszkód do obrobienia, ponieważ kosiarki z czterema kołami nie ułatwiają prowadzenia kosiarki po ogrodzie. Kolejnym typem kosiarki spalinowej jest kosiarka z tylnym wałkiem. Jest ona bardziej odpowiednia dla mniejszych trawników oraz obszarów o skomplikowanych granicach, gdzie mogą znajdować się drzewa i krzewy do przycięcia lub urządzenia dla dzieci, takie jak huśtawki czy zjeżdżalnie, ponieważ jest o wiele łatwiejsza w obsłudze i manewrowaniu.

Przy wyborze kosiarek spalinowych, kosiarki rotacyjne są grupą o największej liczbie dostępnych modeli, więc po podjęciu decyzji o budżecie, powinno być łatwo zawęzić wybór modelu, jak tylko zdecydujesz, czy iść do koła lub do tylnego wałka obrotowego kosiarki benzynowej.

Jak wybrać kosiarkę spalinową?

Kosiarki spalinowe z napędem są dostępne w różnych markach i rozmiarach. Najczęściej są one nieco droższe od innych typów kosiarek, ale ich wydajność jest nieporównywalna. Dlatego należy wybrać maszynę, która spełni oczekiwania użytkownika, i to jest właśnie sedno tej recenzji.

Aby wybrać odpowiednią dla siebie kosiarkę spalinową, należy poznać różne typy kosiarek i ich przeznaczenie. Oto kilka najważniejszych informacji, które trzeba wiedzieć o różnych typach kosiarek. Kosiarka rotacyjna: jeśli przed domem znajduje się niewielki skrawek trawy, kosiarka rotacyjna spełni swoje zadanie. Ta kosiarka z pojedynczym ostrzem porusza się jak samolot. Główna rada: ten typ kosiarki wymaga zazwyczaj dużego wysiłku fizycznego.

Kosiarka bębnowa: w przeciwieństwie do kosiarek rotacyjnych, w kosiarce bębnowej do ścinania trawy wykorzystuje się dwa ostrza. Technologia ta jest stosowana w samojezdnych kosiarkach spalinowych z cylindrem, które zapewniają piękne, czyste cięcie krawędzi trawnika. Kosiarka samojezdna: zaletą inwestycji w kosiarkę samojezdną w porównaniu z tradycyjnymi modelami jest to, że może ona poruszać się w dowolnym kierunku, co jest przydatne, gdy trawnik ma obrzeża i rabaty kwiatowe. Kosiarka akumulatorowa: na koniec mamy kosiarkę akumulatorową, która jest korzystna dla zapalonych ogrodników. Dzięki niej można nie tylko obsłużyć większą powierzchnię, ale także nie trzeba myśleć o przedłużaczach i miejscu podłączenia.