Jaki rodzaj tkanin bawełnianych na metry jest najlepszy?

Tkaniny bawełniane od dawna są bardzo cenione w branży odzieżowej i tekstylnej. Nie ma w tym nic dziwnego – są przyjazne skórze, oddychające, a także zachwycają mnogością kolorów i wzorów. Zastanawiasz się nad zakupem tkaniny bawełnianej na metry, lecz nie wiesz, na jaki jej rodzaj się zdecydować? Przeczytaj zatem nasz poradnik, a wszystko stanie się jasne.

Tkaniny bawełniane na metry – czyli jakie?

Co tak właściwie oznacza, że tkanina bawełniana jest sprzedawana na metry? W zasadzie nic innego, jak to, że cena widniejąca przy produkcie dotyczy 1 metra materiału o określonej szerokości. Z kolei szerokość zależy od wymiarów beli, na której umieszczone są tkaniny. Najczęściej jest to ok. 150 lub 170 cm. Oznacza to, że kupując 1 metr tkaniny bawełnianej, otrzymasz materiał o wymiarach 100 cm x 150 lub 170 cm.

Dlaczego warto kupować tkaniny na metry?

Zastanawiasz się, czy ten sposób dokonywania zakupu materiału jest odpowiedni? Zdecydowanie tak. Dzięki temu łatwo zaopatrzysz się w ilość tkaniny potrzebnej do uszycia wybranych przez Ciebie tekstyliów i ubrań. Ten sposób zakupu sprawdzi się szczególnie wtedy, gdy potrzebujesz dużej ilości materiału, np. do uszycia zasłon, firan, narzut lub obrusów.

Jak wybrać tkaniny bawełniane na metry?

Sklepy oferują szeroki wybór tkanin bawełnianych na metry. Jak zatem wybrać tę odpowiednią? Zadanie to nie jest łatwe, szczególnie w przypadku osób początkujących, które nie mają doświadczenia w szyciu. Warto jednak już na początku ustalić, jakie ma być przeznaczenie danego materiału. Jeżeli Twoim celem jest uszycie zasłon, ozdobnych poszewek czy też serwetek – dobrym wyborem będzie bawełna dekoracyjna. Ten rodzaj tkaniny powstał z myślą o licznych dodatkach, dlatego też występuje w wielu wzorach i kolorach. Możesz się o tym przekonać, odwiedzając sklep internetowy Biotextil. W jego kategorii https://biotextilsklep.pl/19-tkaniny-bawelniane znajdziesz spory wybór bawełny w wielu wydaniach, w tym także bawełny dekoracyjnej.

A może potrzebujesz tkaniny, którą wykorzystasz do tworzenia obić meblowych, hamaków lub leżaków? W takim razie bawełna leżakowa będzie dla Ciebie odpowiednia. Sklepy oferują także tzw. surówkę bawełnianą. Cenią ją sobie przede wszystkim artyści oraz wszyscy ci, którzy interesują się rękodziełem. Doskonale nadaje się do malowania oraz licznych przeróbek. Jej dużym atutem jest cena – produkt ten jest znacznie tańszy niż pozostałe bawełniane materiały.