Jaki stół do małego salonu wybrać?

Stół do małego salonu to właściwie nie stół, lecz raczej stolik. W modnym stylu modern classic królują na salonach stoliki kawowe w rozmaitych kształtach, wykonane z różnych materiałów – metalu, szkła lub w bardziej klasycznej wersji – drewna. Jaki stolik kawowy najlepiej się sprawdzi w przypadku małego salonu? Podpowiadamy!

 

Małe stoły do salonu

 

Jeśli salon nie grzeszy przestrzenią, to stół do niego naturalnie powinien być odpowiednio proporcjonalny. Mały stolik umieszczony przy kanapie nie zajmie dużo przestrzeni i nie przytłoczy wnętrza. W sytuacji, gdy salon ma pełnić jednocześnie funkcję jadalni, nie powinno zabraknąć w nim stołu, który umożliwi wygodne spożywanie posiłków. W małym salonie niekoniecznie sprawdzą się modne stoliki typu konsola, ponieważ są to raczej stoliki boczne, dekoracyjne. Stół w małym salonie siłą rzeczy po prostu musi pełnić swoją zasadniczą, praktyczną funkcję.

 

Prostokątny lub owalny stół na czterech mocnych nogach to zatem idealne rozwiązanie. I takich modeli nie brakuje, np. w sklepie internetowym z luksusowymi meblami oraz akcesoriami https://mchome.pl/.

 

Styl modern classic, który zyskał ostatnio sporą popularność wśród nurtów aranżacyjnych, pozwala na nieco szaleństwa pod względem wzornictwa. Pośród stołów do salonu o klasycznej formie znajdziesz także modele o nietypowych, fantazyjnych podstawach. W przypadku każdego takiego stołu liczy się jednak jego symetria oraz regularny kształt blatu, który nawet przy najbardziej wymyślnych modelach pozostaje zachowany. Wybierać można za to pośród materiałów, z jakich powstają te meble. Począwszy od drewna, metalu czy szkła, poprzez różnego typu tworzywa po stoły z blatami kamiennymi. Stoły do salonu w sklepie mchome.pl są tego najlepszym przykładem.

 

Stół czy stolik?

 

W nowoczesnych salonach ceniona jest przede wszystkim przestrzeń. W związku z tym niewielkie stoliki kawowe otoczone zestawami wypoczynkowymi to często główne wyposażenie takich pomieszczeń. Jednak jako główny stół w małym salonie, stolik kawowy sprawdza się wyjątkowo dobrze. Ponadto bywa znacznie bardziej praktyczny, niż stół tradycyjny, zwłaszcza w przypadku wnętrz o ograniczonej przestrzeni.

 

W przypadku stolików kawowych można znaleźć pośród nich m.in. modele wyposażone w dodatkowe półki lub schowki pod blatem. Jest to zaskakująco proste i praktyczne rozwiązanie, które zapewnia dodatkowe miejsce np. do przechowywania pilota od telewizora, gazety telewizyjnej czy też innych drobiazgów.

 

Zamiast pojedynczego stołu w małym salonie można wstawić także np. dwa stoliki kawowe. Producenci biorąc takie rozwiązanie pod uwagę nierzadko oferują stoliki kawowe właśnie w  kompletach po dwie sztuki, a same stoliki można wówczas łatwo ze sobą składać tak, aby w miarę potrzeb korzystać jednocześnie z jednego stolika, bądź z dwóch.

Niezależnie od wielkości salonu warto zwrócić uwagę na różne typy stołów, zwłaszcza, że stylistyka industrialna pozwala na łączenie ze sobą mebli i akcesoriów o bardzo zróżnicowanych stylach i kolorach, a samych modeli stolików kawowych w jednym salonie można mieć nawet więcej, niż wspomniane dwa.