Jesienne dekoracje w 3 odsłonach kolorystycznych

Jesień obfituje mnogością barw. W trendach dekoracyjnych od lat dominują te same ponadczasowe kolory ziemi jak: pomarańczowy, czerwony, brązowy. One nieodzownie kojarzą się z jesienią. Jednak w tym roku dostrzec można ewolucję kolorystyczną na rzecz bieli oraz pasteli, które do niedawna zarezerwowane były dla innych pór roku. Wyszukaliśmy nietuzinkowe dekoracje jesienne! Zapraszamy do obejrzenia porcji fotografii.

1. Kolory pastelowe

Mocne akcenty w pastelowych kolorach pięknie współgrają z wnętrzami o różnych stylach. Szeroki wachlarz barw nie tylko ożywia wnętrza, ale również rozświetla i daje poczucie przytulności. Tworzenie takich dekoracji to świetna zabawa nie tylko dla dzieci. Nie jeden dorosły może odkryć przy nich duszę artysty. Przy tworzeniu dekoracji jesiennych warto korzystać z dóbr natury takich jak kasztany, żołędzie, owoce róży, liście oraz mech.


 

 

 

2. Biel – elegancja w stylu glamure

Dekoracje w bieli wydawać się mogą bardziej eleganckie, uniwersalne i glamure. Świetnie sprawdzą się we wnętrzach nowoczesnych.  Stąd też trend na bielenie dyni. Dynia pomalowana na biało może stać się podstawą do wielu dekoracji. Można zrobić z niej kwietniki. Aktualnie bardzo modne są sukulenty, które prezentują się wprost olśniewająco w donicy zrobionej z wybielonej dyni.

3. Klasyczne dekoracje w kolorach ziemi

Jesień zaprasza kolorami! To doskonała okazja do wykorzystania inspiracji płynącej wprost z natury. Dzięki niej możemy tworzyć unikalne dekoracje do mieszkania. Własnoręcznie wykonane stanowią źródło dumy i zjawiskowo urozmaicają nam domową przestrzeń. Jest to też najtańsza i najekonomiczniejsza forma dekoracji. Jesień podpowiada mnóstwo ciekawych pomysłów na udekorowanie salonu, sypialni czy pokoju dziecka.

 

 

Po więcej inspiracji na jesienne dekoracje zapraszamy na nasz profil na Pinterest.