Kawa ze Swarzędz Home

Efektowny stolik kawowy albo kompozycja dwóch czy trzech takich mebli potrafi być prawdziwą ozdobą salonu czy kącika do czytania. O czym warto pamiętać wybierając taki mebel ? Podobnie jak w przypadku kawy – wszystko zależy od tego czy oczekujemy mocnego pobudzenia czy rozkoszowania się subtelną kompozycją aromatów.

Harmonia smaków

W ofercie Swarzędz Home znajdziemy 9 modeli stolików kawowych – jak wybrać spośród nich ten idealny? Wszystko zależy od tego jak wygląda nasz salon. Jeśli oprócz sof i foteli mamy w nim więcej mebli musimy raczej uwzględnić ich styl w wyborze naszego stolika, bo zbyt duża różnorodność kolorów, form i stylów wprowadzi wizualny chaos. Warto wtedy skorzystać np. z mebla pochodzącego z tej samej linii wzorniczej.

Taką możliwość daje nam kolekcja DREAM w której, obok mebli skrzyniowych, znajdziemy 2 modele stolików kawowych – kwadratowy i prostokątny. Taki zestaw da harmonijny, klasyczny efekt i sprawdzi się świetnie w stylowym wnętrzu. Podobnie będzie, jeśli skorzystamy ze stolika USHAK i pochodzących z tej samej linii sof i foteli.

Podwójne i potrójne

Jeśli miejsce na to pozwala, ciekawy efekt daje grupowanie stolików kawowych o podobnej formie. Na taki zabieg pozwalają stoliki SiSi o organicznie zaokrąglonych, trójkątnych blatach i różnych wysokościach. Możemy połączyć dwa lub trzy albo skorzystać tylko z jednego, a różne zestawienia wykończenia drewna i kolorów lakieru dodadzą naszemu wyborowi indywidualnego charakteru. Taka grupa ożywi zazwyczaj nieco monotonną w formie sofę i doda wnętrzu dynamiki. Korzystanie z zestawu stolików ma też istotną zaletę praktyczną – są lekkie, więc łatwo je przearanżować lub przenieść w razie potrzeby w inne miejsce.

Fantazyjny dodatek

Największą swobodę doboru stolików kawowych mamy w przypadku gdy w naszym salonie panuje minimalizm lub eklektyzm. Wtedy możemy postawić na mebel o najbardziej fantazyjnej formie – taki jak jeden ze stolików FIL z okrągłym blatem na ażurowym metalowym stelażu. Wśród nich mamy zarówno możliwość wyboru rodzaju wykończenia części metalowych (chrom, stal, mosiądz), jak i blatu (fornir, lakier, spiek kwarcowy).

Dzięki tej wielości opcji łatwo dopasować stolik do reszty wyposażenia – warto by np. metalowe detale mebli w pomieszczeniu były w jednej tonacji kolorystycznej. Ciekawym rozwiązaniem może być także potraktowanie jako podręcznego stolika siedziska BAMP. Zwłaszcza w swojej niższej, domowej wersji świetnie sprawdzi się w tej roli, a między jego półkami będziemy mogli przechowywać magazyny, książki czy piloty do sprzętu RTV.

Wszystkie produkty Marki Swarzędz Home możecie śledzić na stronie internetowej oraz na profilu Firmy  na Facebook’u!

DecoDom o Swarzędz Home – kliknij tu i tu 🙂