Kolor roku 2020 z Mood-Design

Firma Pantone tradycyjnie wybrała kolor roku. W 2020 roku jest nim Classic Blue, Pantone 19-4052. To ponadczasowy odcień, który wprowadza ciszę i spokój, naśladując niebo o zmroku. Kojący Classic Blue ułatwia koncentrację, która jest niezwykle ważna w czasach, w których technologia wyprzedza nasze zdolności przetwarzania wszystkiego. Poniżej prezentujemy kilka propozycji od Mood-Design w tym odcieniu.

Kolor roku 2020 to ponadczasowy i trwały niebieski, elegancki w swej prostocie. Wprowadza ciszę i spokój, naśladując niebo o zmroku. Zachęca do poszerzania naszego myślenia i otwarcia się na większą komunikację. To wybór, który wyraża nasze pragnienie spokoju i stabilizacji u progu wejścia w nowe dziesięciolecie.

Według ekspertów Pantone klasyczny niebieski, elegancki w swojej prostocie ma być stabilnym fundamentem, na którym będziemy budować, gdy przekroczymy próg nowej ery. Jest to odcień kojarzący się z wieczornym niebem, które ma skłaniać do myślenia i refleksji oraz nieustannego poszerzania perspektyw.
PANTONE 9-4052 Classic Blue to kolor, który przypomina sugestywne wieczorne niebo, zachęcając do poszerzenia horyzontów i otwarcia się na przepływ komunikacji. Classic Blue będzie obecny w przyszłym roku na Instagramie, w kolekcjach światowych projektantów i w trendach mody ulicznej.

Pantone wybiera kolor roku od dwóch dekad. Kolor roku ustalany jest w drodze długiego i przemyślanego procesu, który uwzględnia styl życia i trendy branżowe. Eksperci instytutu podkreślają, że zazwyczaj trendy, które widzimy w kolorze, odzwierciedlają duże trendy makro, które mają miejsce w kulturze. W ostatnich latach kolorami roku były: koral (living coral), soczysta zieleń, fiolet (ultraviolet).
Amerykański Instytut Pantone jest ekspertem w zakresie kolorów i jednostką badawczą barw. Prowadzi ich systematykę. Poszczególne barwy są definiowane w oparciu o mieszankę 18 pigmentów. Eksperci instytutu śledzą trendy i przewidują, jaki kolor będzie najmodniejszy w następnych miesiącach. Od 20 lat typują też kolor roku. Po raz pierwszy wyboru takiego dokonano w 2000 roku wybierając Cerulean Blue.

Czytaj więcej na: https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/classic-blue-kolor-roku-2020-instytut-pantone