Kominki wyrażające własny styl

Oto wspaniała galeria zdjęć kominków, które ożywiły najbardziej wyszukane wnętrze, od nowoczesnych po tradycyjne, murowane i wiele innych.

Kominki są dosłownie ciepłem każdego domu. Miękkie, rozżarzone światło tworzy atmosferę, której nie można powielić.  Z punktu widzenia projektanta, kominek może decydować o stylu wnętrza. Ogień symbolizuje ciepło przyjaźni, hojności i komfortu. Uczucie, które towarzyszy mu powoduje pauzę, rozluźnienie, ciepło i jednocześnie dynamiczny blask.

Nowoczesny kominek jest w dużej mierze ozdobny. Może być zbudowany z cegły, skały rzeczny, marmuru, granitu, drewna, betonu lub kilku innych materiałów, w zależności od tego, co wyglądem projektant stara się osiągnąć.

Kominki wyrażające własny styl

Eleganckie, nieformowane szyby z trzech stron przedstawiają nowoczesny kominek zajmujący środek pokoju. Jego minimalistyczny wygląd kontrastuje z kominkiem w kominku. Czyste linie sprawiają, że idealnie wkomponował się we współczesne wnętrze. 

Czarna, kamienna ściana otaczająca ten poziomy kominek dobrze mieści się w połowie nowoczesnego domu. Detale geometryczne, ciemne kolory i mocne linie kątowe są wyrafinowane i proste. Zwróćcie uwagę na sprytne ciemne oświetlenie, które naśladuje poziome linie kominka.

Nowoczesny kominek otoczony cegłą w drewnianym pokoju o podobnych kolorach.

Ten kominek znajduje się w luksusowej sali frontowej z drewnianymi szafkami i telewizorem, który się obraca. Zwróćcie uwagę na piękne dekoracje w tym pokoju.

Ten nowoczesny salon wyposażony jest w wbudowany kominek na niebieską ścianę. Odsłonięty korytarz i dywanik w okolicy dodają ciekawości pomieszczeniu.

Kominek dla patio

Tutaj mamy kominek zewnętrzny. Kominek ten składa się z ukośnych kamieni poziomych, które są imponujące dla patio. Ten kominek jest jednocześnie jednocześnie ziemisty i wielki. 

Czerwony kolor tego ogniska z pewnością przyciąga wzrok. Odsunięcie od szarej cętkowanej ściany i ciemnych podłóg drewnianych, ten kominek jest centralnym punktem pokoju. Ma imponującą jakość, która stwarza fantastyczne starcie ze ścianą za nią. To niepowtarzalny wygląd.

Czerwień

Pomieszczenie tradycyjnie i przytulnie urządzone, dokładnie takie jakie powinno być na święta. Nic nie mówi, że sezon jest zupełnie jak ryczący ogień w takim ogromnym ogniu.

Minimalizm zachowuje wiele szczegółów na temat tradycyjnego kominka.

Przyglądając się zwyczajom organizacji domów w różnych kulturach, dostrzec można pewną wspólną cechę, a mianowicie to, że wszędzie istotną rolę odgrywa centrum domu, chciałoby się rzec, jego serce.W tym przypadku mowa o kominku. Bez względu na rejon, w którym postanowiliśmy wybudować kominek, musi on pasować do całego pomieszczenia, w którym się znajdzie. Zbyt małe lub zbyt rozbudowane kominki, które już na pierwszy rzut oka rażą swoimi wymiarami, stwarzają takie samo zagrożenie jak inne nieudane konstrukcje. Pamiętajmy: lepiej nie mieć kiepskiego kominka, niż mieć go za wszelką cenę.

Co sądzicie o kominkach w domu? Jesteście zwolennikami czy przeciwnikami? Zapraszamy do dyskusji.